AK Parti Genel başkanlığına Urfalı kadın

AK Parti Genel başkanlığına Urfalı kadın
banner206
AK Parti MYK toplantında alınan kararla Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak atandı. Çam, Şanlıurfa'nın taninmiş ailelerinden Güllüoğlu'na mensup oldugu ögrenildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından resmi Twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti MYK toplantı sonrası Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan parti sözcüsü Ömer Çelik, Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam'ın AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak görevlendirildiğini duyurdu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bugün MYK toplantımızda aldığımız karar gereği yeni Kadın Kolları Başkanımız Ankara Milletvekilimiz Sayın Lütfiye Selva Çam olmuştur. Önceki Kadın Kolları Başkanımız Sayın Azize Sibel Gönül, çok müstesna başarılarla bir döneme imza attı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Sayın Çam'a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kadın kollarımızın tüm üyelerini bir kere daha kutluyoruz. Bu vesileyle bir kere daha, siyasi hayatımızın en dinamik unsurları olan Türkiye'deki tüm kadın kollarımızla gurur duyduğumuzu belirtiyoruz" dedi.

LÜTFİYE SELVA ÇAM KİMDİR?

1970 yılı Şanlıurfa doğumlu olan Lütfiye Selva Çam birçok şehir değiştirme zorunluluğunu asker emekli babasının görevi nedeniyle yaşamış ve 1974 yılı itibariyle Ankara iline yerleşmiştir. İlkokul eğitimini ortaokul ve lise eğitimini Ankara ilinde tamamlayarak ODTÜ Kimya mühendisliğini okumuştur.

Lütfiye Selva Çam, Yüksek lisansını Türkiye Kadın İstihdamın Kalkınma Etkileri konu teziyle tamamlayarak 1995 yılında MÜSİAD STK çalışmalarına başlamıştır. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK üyesi olarak 2002 yılından 2008 yılına kadar gönüllü daha sonra 2008 2014 yılları arasında öncelikle Ekonomi İşler Başkanlığı görevini daha sonrada Dış İlişkiler Başkanlık görevini yürütmüştür.

Çam iyi derecede İngilizce bilen 3 çocuk annesidir.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142