Bakın ne için aday olmuş!

   Bakın ne için aday olmuş!
banner206

Şanlıurfa'da, bir kızı çatışmada ölen, bir kız ile bir oğlu ise halen PKK saflarında bulunan Hadle Uğur, HDP'nin Şanlıurfa'da 9'uncu sıra milletvekili adayı oldu. Eşi cezaevinde olan 6 çocuk annesi Hadle Uğur, "Artık bu ülkede kan dökülmesini istemiyorum. Gençler için tek çözüm yolu dağ olmasın diye aday oldum" dedi.

 

GENÇLERİN ÖLMESİNİ İSTEMİYOR

HDP'nin Şanlıurfa 9'uncu sıra milletvekili adayı olarak gösterdiği Hadle Uğur seçim çalışmalarına başladı. İlkokul mezunu olan ve yöresel kıyafetle çalışmalarını sürdüren Uğur, bir kızının PKK saflarında öldüğünü, bir kızının PKK; bir oğlunun ise Suriye'de YPG saflarında IŞİD'e karşı savaştığını söyledi. Eşinin siyasi suçtan dolayı cezaevinde bulunduğunu ifade eden HDP adayı Hadle Uğur, gençlerin ölmesini istemediği için aday olduğunu söyledi. 18 yaşındaki kızı Hilal'in Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken Şanlıurfa'daki bir mitingte "Annelere sesleniyorum; çocuklarınıza sahip çıkın" sözlerine sinirlenerek 18 yaşındayken PKK'ya katıldığını ve 7 ay sonra yaşamını yitirdiğini söyledi. Lisede okuyan oğlu İbrahim'in de örgüt üyeliğinden tutuklandığını ve cezaevinden çıktıktan sonra Kobani'ye giderek YPG saflarına katıldığını anlatan Uğur, diğer kızı Sümeyye'nin de Irak'ta PKK'ya katıldığını söyledi.

 

"GENÇLER DAĞA ÇIKMAYA ZORLANIYOR"

Seçildiği takdirde gençlere sahip çıkmanın mecliste öncelikli görevi olacağını anlatan Hadle Uğur, "Artık bu ülkede kan dökülmesini istemiyorum. Bu gençler için canımı feda edeceğim. Yeter ki gençlerimiz dağa gitmesin, savaşa girmesin. Çoğu gençler, dağa gitmek zorunda bırakılıyor. Dağa gitmenin gençler için bir zorunluluk olmamasını ve artık bu savaşın bitmesini istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142