Davutoğlu, HDP ile görüştü

.

Davutoğlu, HDP ile görüştü
banner206

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP Genel Merkezi'nde HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile yaptığı koalisyon görüşmesi, sona erdi. Görüşme, yaklaşık 2 saat sürdü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri kapsamında bugün de HDP’yi ziyaret etti.

Saat 11.00'de HDP Genel Merkezi'ne gelen Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyeti, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ karşıladı. Ardından heyetler arasında görüşmeye geçildi.

 

AK PARTİ-HDP GÖRÜŞMESİ, EN UZUN KOALİSYON GÖRÜŞMESİ OLDU

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun HDP Genel Merkezi'nde HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile yaptığı ilk turun son koalisyon görüşmesi, yaklaşık 2 saat sürdü. AK Parti-HDP görüşmesi, görüşme süresi itibariyle en uzun koalisyon görüşmesi oldu. Koalisyon görüşmeleri kapsamında ilk tur için son olarak HDP'yi ziyaret eden Davutoğlu ve beraberindeki koalisyon heyeti, böylece ilk turu tamamladı. Diğer siyasi partilerle yaptığı görüşmelerde liderler tarafından uğurlanmayan Davutoğlu'nu HDP Genel Merkezi'nden ayrılırken Demirtaş ve Yüksekdağ'ın, Başbakan'ın aracına kadar uğurlaması dikkat çekti. Davutoğlu'nun görüşmeye gelirken HDP koalisyon heyetine getirdiği çikolata hediyesine HDP heyeti de Başbakan'a Diyarbakır işi bakır işlemeli kahve fincanı takımı hediye ederek karşılık verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142