DESTEK TOPLANTISI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

 DESTEK TOPLANTISI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ
banner206

Şanlıurfa’da yaklaşan yerel seçimler öncesi bugün Ak Parti’ye binlerce kişi sevgi gösterisinde bulundu. Harran ve Akçakale bölgesinde arap kökenli olan Bini İcil Aşiretine mensup binlerce kişi Ak Parti adaylarına sevgi gösterisinde bulunarak yanlarında olduklarını belirttiler.

 

30 mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde, Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ve yeni kurulan Eyyübiye İlçesi Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci’ye Bini İcil aşireti tam destek verdi. Eyyübiye ilçesi Sırrın mahallesinde Bini İcin aşireti Lideri Hacı Abut Acar tarafından destek toplantısı adeta mitinge dönüştü. Aşirete bağlı binlerce kişi bugün çevre köylerden gelerek Ak Parti adayları için verilen şeref yemeğine katıldı.

 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyüpoğlu’nun da aralarında bulunduğu destek toplantısına Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen, Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, Başkan Yardımcısı Mithat Arhan, Ak Parti Eyyübiye Teşkilat Başkanı Abdullah Tacar, aday adaylık sürecindeki bir çok aday adayları, Bini Acil Aşireti Reisi Hacı Abut Acar ve yaklaşık on bin kişi düzenlenen yemekli toplantıya katıldı.

 

Adaylara sevgi gösterisi

Ak Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ve Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci’ye Bini Acil Aşiretine mensup binlerce kişi sevgi gösterisinde bulundu. Eyyübiye Adayı Mehmet Ekinci ve Süleyman Elgün, bu ilgiliye karşılık binlerce kişiyi ayakta selamlayarak, dakikalarca tek tek tokalaştılar.

 

Binlerce kişiye çadır kuruldu, yemekler yapıldı

Boş bir arazide Bini İcil Aşireti Reisi Hacı Abut Acar tarafından düzenlenen Ak Partiye destek toplantısı için bir gün öncesinden çadırlar kuruldu, kazanlarda ise yemekler yapıldı. Kocaman çadırların kurulduğu alanda, oturma yeri bulamayan onlarca kişi ise ayakta kaldı.

 

Adaylar büyük alkış aldı

Başkan Adayları Celalettin Güvenç ve Mehmet Ekinci, kalabalık topluluğa ince uzun bir duvarın üzerine çıkaran konuşma yaptılar. Adayların öncesinde Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyüpoğlu, bini İcil Aşireti mensuplarına bir selamlama konuşması yaparak kendilerine verilen desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

Güvenç, ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin güvenç ise kendilerine destek veren aşiret mensuplarına bir konuşma yaparak, ‘Bize göstermiş olduğunuz bu sevgi teveccühün karşılığında bütün ilçelerimize köylerimize aynı şekilde hizmet götürerek destek vereceğiz. 31 marttan itibaren ibadet aşkıyla beyaz bir sayfa açıp hep birlikte seferber olup çalışacağız. Bizler Başbakanın önderliğinde bu seçim halka dönüş, hizmet hareketidir. Yüz yıllık hareketi giderme hareketidir. Biz tüm Şanlıurfa’yı kucaklayacağız. Belediyeyi milletin belediyesi yapacağız. Bu inançtayız bu kararlılıktayız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.’ İfadelerini kullandı.

 

Ekinci’den Başbakana Arapça övgüler

Hem Kürt hem de Arap kökenli olan Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci’de yoğun kalabalığa selamlama konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a arapça övgüler yağdırdı. Ekinci konuşmasına Arapça bir selamlama ile başlayarak şöyle devam etti. ‘Bu kadar geniş bir topluluk karşısında olmak bizim için mutlulukların en büyüğüdür. Bu topluluk bizim için burada değil, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan için buradadır. Bizim bu yolumuz hizmet yoludur. Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber, diğer ilçe belediye başkanlarımızla beraber 31 Marttan sonra biz sürekli sahada olacağız. Sizler bugün yanımızdasınız. 31 Marttan sonra sizler neredeyseniz bizlerde hizmet için orada olacağız.’ İfadelerini kullanan Ekinci, son sözlerine yine arapça ile sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277