“Destek veririz”

 “Destek veririz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hükümet Filistin konusunda gerekli somut adımları atarsa biz de gerekli desteği veririz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karadeniz turu kapsamında ziyaret ettiği Giresun Belediyesi’nde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını değerlendiren CHP Lideri, hükümeti gerekli adımları atmamakla eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Gazze konusunda yapılacak iki önemli konu vardır. Bunlardan birincisi Kürecik radar üssünün devredışı bırakılmasıdır. NATO bile burası bizim değil diyor, Başbakan Erdoğan sizindir diyor. Bu konuda Erdoğan yalan söylüyor. Derhal bu radar üssü kapatılmalıdır. Gazze konusunda ikindi somut adım ise ticari ilişkilerin sonlandırılmasıdır. Bu konuda hükümet net adımlar atmalıdır. Dış politika bağırıp çağırmakla yapılmaz. Rahmetli Ecevit ne yapmıştı Kıbrıs konusunda derhal çıkarma yapmıştı. Gazze’de insanlar, çocuklar ölüyor Başbakan ise hala konuşuyor. Öfkeyle, konuşmayla çözülse çoktan çözülürdü, çözerdi. Dış politikada önlemini alıp gereğini yapacaksın. Hükümet bu konuda önlemini alıp gereğini yaparsa biz de desteğimizi veririz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142