Erdoğan: 'Garip bir senaryo ortada

Erdoğan: 'Garip bir senaryo ortada
banner206
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan dün TBMM'deki 23 Nisan özel oturumunda yaşanan gerginlikle ilgili CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözlerine sert tepki gösterdi. Erdoğan seçimle ilgili "En güzeli şu, şu anda çok garip bir senaryo ortada, piyasada. Hafta sonuna kadar bakalım nasıl oynanacak. Bizim böyle bir sıkıntımız hamdolsun yok. Biz bu konuda adımımızı atmışız, bir taraftan manifestomuzu bir taraftan seçim beyannamemizi hazırlıyoruz ve yoldayız" diye konuştu. Erdoğan, "Dün baktım ki sözde İYİ Parti’nin koltuklarında senin 15 adamın yok, hâlâ CHP koltuklarında duruyor. Niye oraya gitmediler? Demek ki gönderdiğin yeri beğenmediler" dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Adıyaman’da bu gece 03.34’te 5.1 büyüklüğünde malum deprem oldu. Çok şükür can kaybı yok, 13 yaralımız var. Maddi hasarlar da zaten giderilir.

Seçim Kanunu'ndaki değişiklik paketi başta olmak üzere tatile girmeden yapmamız gereken çok önemli çalışmalar var. Bunları süratle tamamladıktan sonra hemen seçim çevrelerine dağılacak, inşallah sahada gece-gündüz çalışmaya başlayacağız.

Milletimizin ve tüm çocuklarımızın dün coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyorum.

'GERÇEĞİ TEKRAR HATIRLATMAK İSTİYORUM'

Dün Meclis Genel Kurulu'nda şahit olduğumuz görüntüleri, yapılan tartışmaları tasvip etmediğimi bir kez daha ifade etmek isterim. Kendi hastalıklı siyasetlerini, ülkemizin milli bayramını zehirlemek için kullananları buradan şiddetle kınıyorum. Milletimizin 15 Temmuz destanını önemsizleştirmek, kendisinin o gece darbecilerin açtığı yoldan kaçtığını gizlemek isteyen zatın hezeyanları artık şehitlerimize saygısızlık boyutuna ulaşmıştır. Dün yalan yanlış ifadeleri kullananlara ben buradan gerçeği tekrar hatırlatmak istiyorum.

15 temmuz gecesi i saat 23:17, anamuhalefetin başındaki zat Atatürk Havalimanı’nda. Orada tankların başlarındakilerle görüşmeler yapılıyor, sonra tanklar yolu açıyor ve Bay Kemal oradan Bakırköy’e kaçıyor. Ve Bakırköy belediye başkanının evinde misafir ediliyor. Orada kahvesini yudumlarken bir taraftan da gelişmeleri takip ediyor.

'DÜN ORADA BİR TERBİYESİZ VARDI'

Tabii biz daha sonra Marmaris’ten Atatürk Havalimanı'na geliyoruz.  Benim Marmaris’ten gelişimin nasıl olduğunu, dün orada bir terbiyesiz vardı. Nasıl olduğunu nasıl biliyorsun? Olayı yaşayan benim. İnsanda ahlak denilen bir şey olur.

Dün orada bir terbiyesiz vardı, kalkıp İstanbul emniyet müdürüyle şöyle konuşmuşuz, oraya da böyle inmişiz. İnsanda izan, ahlak denen bir şey olur. Sen 23.17’de oradasın, biz ise Marmaris’ten oraya uçağımızla geliyoruz.

İndikten sonra on binler orada. Sen CHP’lileri kandırabilirsin, ama o on binleri kandıramazsın. Siz her zaman kuyruğu kıstırıp kaçtınız zaten. Sizler Bağdat Caddesi’nde alkışlayanlardan oldunuz. Ve o gece bütün bu olaylar olduktan sonra, o gece 16 saat süren bu operasyonu biz bizzat havalimanında yönettik. Bay kemal, sen neredeydin o saatlerde? Sen kahve yudumlarken, biz Atatürk Havalimanı’nda bakan arkadaşlarım, milletvekili arkadaşlarım ve tüm o milli kahramanlarla beraber oradaydık.

Ertesi gün cuma ve biz oradan ayrılmadık. Operasyon bitti, bitene kadar orada biz dimdik durduk. Genelkurmay’ı vekaleten orada Ümit Paşa’ya verdik. Bay Kemal bunları biliyor musun?

Dün baktın ki Cumhurbaşkanı balkonda oturuyor, konuşma yok. Oradan bol bol sallıyorsun. Ve edepsizce el kol hareketi yapıyorsun. Sen bu el kol hareketini, yaptırmam ya… AK Parti genel başkanına belki yapabilirsin, ama bu ülkenin cumhurbaşkanına yapamazsın. Bir defa haddini bileceksin. Ama bunlarda böyle bir şey yok. Böyle bir ahlak anlayışı yok. Dolayısıyla da dün tabii oradaki gelişmeler gerçekten bir afet, bir felaketti.

'HER ŞEY OLABİLİR'

Önce Bay Kemal 15 tane adamını gönderdin sen sözde İYİ Parti’ye. Peki bu 15 tane adamın senin sözde İYİ Parti’yi kabul etti mi? Kabul etmedi. Niye? Dün baktım ki sözde İYİ Parti’nin koltuklarında senin 15 adamın yok, hâlâ CHP koltuklarında duruyor. Niye oraya gitmediler? Demek ki gönderdiğin yeri beğenmediler. Demek ki anlaşamadın, ikna edemedin. Ve bundan sonra senaryo nasıl çalışacak bilemiyorum. Her şey olabilir, onu da söyleyeyim. Ama sözde İYİ Parti, dün orada bir üç-dört kişi vardı. Arka koltuklar boş, onlar nerede? Onlar CHP grubunun sıralarında. Ama böyle bir fırsat oldu ve bu fırsatı sözde İYİ Parti değerlendirmiş oldu.

'ÇOK GARİP BİR SENARYO ORTADA, PİYASADA'

En güzeli şu, şu anda çok garip bir senaryo ortada piyasada. Hafta sonuna kadar bakalım nasıl oynanacak. Bizim böyle bir sıkıntımız hamdolsun yok. Biz bu konuda adımımızı atmışız, bir taraftan manifestomuzu bir taraftan seçim beyannamemizi hazırlıyoruz ve yoldayız. İlkini ayın 6’sında açıklayacağız, bu manifestomuz olacak. Ardından da inşallah aday tanıtım toplantımızda da seçim beyannamemizi tüm milletimize açıklama imkânını bulacağız.

'BİR DEFA HADDİNİ BİLECEKSİN YA'

Bu zat, geçtiğimiz günlerde yine mezhepçi saplantılarına yenik düşerek Osmanlı’ya iftira attı. Ya bu ne edep dışı bir yaklaşımdır. Osmanlı’yı, kurucu unsuru olan Yörüklere, Türkmenlere zulmetmekle itham eden bu zatın gönül dünyasının milletimizden ne kadar uzak olduğunu bu vesileyle bir kez daha görmüş olduk. Bir defa haddini bileceksin ya. Onlara teslim ettiği halde, can güvenliğini onlara teslim ettiği halde sen nasıl oluyor da Yörüklerden, diğer obalardan Osmanlı'yı koparmaya çalışıyorsun? Bizim ecdadımız bırak Yörüklere zulmetmeyi, Avrupa’nın içlerinden Afrika’nın derinliklerine kadar zulüm gören kim varsa hepsinin yanında olmayı kendine görev bilmiştir. Bu zatın iflah olmayacağı iyice anlaşılmıştır. Bu zatın boyunun ölçüsünü, tabii yüreği yetip meydana çıkabilirse inşallah 24 Haziran’da göreceğiz.

'NİYE SAĞDA-SOLDA ADAY ARIYORSUN YA?'

Ve dün Meclis’te tüm Türkiye’nin gözü önünde yaşanan hadiselerin takdirini ben milletime bırakıyorum. Sadece dünkü görüntünün dahi, Türkiye’nin yönetim değişikliğine gitmesinin ne kadar isabetli olduğunu ispatladığına inanıyorum. Bay Kemal zaman geçirme, gel hemen aday oluver. Niye sağda-solda aday arıyorsun ya? Gel aday oluver. Benim aziz milletimin sana muhabbetini de görelim. Hiç vakit kaybetme ve yola erken çık.

'ACABA ŞU ANDA BU 7’NCİ OHAL DAHİL, BİR TANE FABRİKADA BÖYLE BİR GREV SÖZ KONUSU MU?'

OHAL’in üç ay daha devam etmesi kararını aldık. Aynı gün yaşanan başka bir önemli hadise vardı. OHAL ile ilgili rahatsızlığı da değerlendirmem lazım. Bay Kemal, bir defa sen memurdun. O zaman OHAL kararları nasıl alınır, nasıl devam eder, etmez bilmezsin. Ama bil ki bu ülkede OHAL ile idare edildiği günler, bizim OHAL kararlarını uyguladığımız gibi cereyan etmiş dönemler değildi. O zamanlar fabrikalar sürekli greve giderdi. Ve bu grevlerle fabrikalar çalışamaz hale gelirdi. Buradan tüm sanayi kesimine seslenmek isterim. Acaba şu anda bu 7’nci OHAL dahil, bir tane fabrikada böyle bir grev söz konusu mu? Böyle bir şey olduğu anda zaten en büyük tutanağımız ne? OHAL, anında müdahalemizi yapıyoruz. Ve OHAL çok ciddi bir çözüm kaynağımız oluyor. Ve şu süreç içerisinde Türkiye’de sanayi durmamıştır. Bunları durdurmaları da söz konusu değildir. Huzurun olduğu bir ortam var, böyle bir ortamda OHAL’in olmamasını talep ediyorlar? Niye? Çünkü tezgâh bozulacak da onun için. Size biz bu tezgâhı bozdurmayız. 

Akıl veriyor; “Afrin’e girmeyin.” Niye girmeyelim Afrin’e? Dertleri başka, çünkü terör örgütleri oralarda cirit atıyor. Cirit atmaya devam etsin, bunu istiyor. Bunlara kalsa, “Cudi’de ne işiniz var, Tendürek’te ne işiniz var” Bay Kemal, biz o Cudi’den, Gabar’dan hatta Kandil’den çıkmayacağız bunu bilesin.

'ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 4 BİN 272'

Bugün yine sordum, şu anda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 272. Kuzey Irak’ta ne oldu? 353. Yurtiçinde ne oldu? 258. Durmak yok, yola devam.

'ONLAR MEHMETÇİĞİMİZLE BERABER SURİYE’NİN KUZEYİNDE ÖLÜMÜ ÖLDÜRDÜLER'

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277