Erdoğan'a 3 mesaj

Erdoğan'a 3 mesaj
banner206
 Başbakan ile bir araya gelen delegeler, Cumhurbaşkanlığı, 3 dönem kuralı ve Dar Bölge Seçim Sistemi ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin yetkili kurullarıyla yaptığı istişarelerin sonuncusunu büyük kongre delegeleriyle gerçekleştirdi. Delegeler, Erdoğan'a; "Köşk'e çıkın, çıkmazsanız 3 dönem kuralı sadece sizin için değişmeli ve Dar Bölge Seçim Sistemi olmalı" mesajlarını verdiler.

"BENDEN SONRA TUFAN OLMAZ"
Habertürk'ün haberine göre, son toplantıda isteyen her delegeye söz veren Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı olması durumunda partinin sorun yaşamayacağını vurguladı. Partinin “kişilerle kaim” olmadığını belirten Başbakan Erdoğan, delegelere, “Benden sonra tufan olmaz” mesajı verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI VE 3 DÖNEM KURALI MESAJI
Erdoğan, söz alan tüm delegeleri dikkatle dinledi. Söz alan 60 dolayında delegenin 50’den fazlası Başbakan’a, Cumhurbaşkanlığı konusunda tereddüt yaşamaması gerektiği mesajını verdi. "Cumhurbaşkanlığı sizin hakkınız. Köşk’e çıkın" diyen delegelerin bir diğer mesajı ise partideki 3 dönem kuralının değiştirilmemesi yönündeydi. Bazı delegeler, üç dönem kuralının ancak Erdoğan için kaldırılabileceğini vurgularken "Eğer Cumhurbaşkanlığı’na çıkmak istemezseniz, yalnızca sizin için istisna getirilebilir." dediler. Başbakan Erdoğan da kendisinin de 3 dönem kuralının kaldırılmasına karşı olduğunu bir kez daha vurguladı.

DAR BÖLGE MESAJI
Milletvekilleri ve il başkanlarıyla yapılan toplantılarda Başbakan Erdoğan’ın dile getirdiği “Dar Bölge” sistemiyle ilgili konuşan delegelerin büyük bölümü, bu sistemin getirilmesini istedi. Dar bölge sisteminin uygulanması durumunda AK Parti’nin avantajlı çıkacağını dile getiren delegelere Başbakan Erdoğan, "Mayıs ayında çalışmayı Meclis’e getireceğiz." yanıtı verdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2014, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142