Faruk Çelik'ten yeni bir klip daha...

.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa bölgesindeki seçim çalışmaları kapsamında Türkiye’yi sallayacak reklam filmlerine imza atıyor!

 

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik,seçim bölgesi olan Şanlıurfa’da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor! Çelik; bölgenin en önemli sorunu olan terör konulu reklam filminin ikincisini yaptırdı.  

 

Terörün; günlük yaşamda suçsuz günahsız, kendi halinde yaşayan, işinde gücünde insanları tehdidini aktaran film, 1 dakika 23 saniye olarak hazırlandı.

 

Filmed terör bir kurşun ile somutlaştırılıyor. Ve yaşamın her anında bir tehdit unsuru olarak insanların arasında dolaştığı tasvir ediliyor. En sonunda da insanların bu büyük sorun karşısında dik durarak teröre boyun eğilmeyeceği, el ele verilip kenetlenilerek sorunun bertaraf edilerek, huzur ve barış dolu günlerin geleceğine vurgu yapılıyor.

 

Bu topraklar üzerinde ilelebet kardeşçe yaşamaya, birlik, beraberliğe çağrı yapılan filmde; İstiklâl Marşı’nın ilk iki kıtası Kürtçe, Zazaca, Arapça ve Türkçe olarak okunuyor.

 

Çekimleri Urfa’da gerçekleştirilen, senaryosu, castı ve mekânları ile sinema tadındaki reklam filmi birlik, beraberlik ve kardeşliğe dikkat çekiyor!

 

Film, sosyal medyada #KorkmaAllahBizimleBeraber hashtagı ile çıkış yapıyor.

 

Arkasında İstanbul’dan gelen güçlü, profesyonel senaryo ve yapım ekibinin bulunduğu reklam filminin ana yapımcıları Hüseyin Büyükfırat ve Ali Koyuncu.

 

Seçim çalışmalarını sadece yerel bazlı düşünmeyen Çelik, Türkiye’nin en büyük sorunlarından olan terörü gündeme taşıyor. Şanlıurfa bölgesinde ve Türkiye genelindeki ekonomik, sosyal, siyasî ve toplumsal sorunların en büyük nedenin terör olduğuna dikkat çekiyor.

 

Faruk Çelik; “Film çok kısa sürede Urfa’da çekildi. Hazırladığımız bu reklam filmleri ile; 40 yıldır ülkemizin başına bela olan, son dönemlerde yine olanca şiddetiyle kendini gösteren terörün asıl yüzünü, kimlere hizmet ettiğini, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi yine kendimizin sağlayabileceğini vurgulamaya çalıştık. Kendi seçim bölgemiz olan Şanlıurfa’dan başlamak üzere; ülkemiz genelinde, özellikle gençlerimizin terörün gerçek yüzünü görmelerinin ne denli önemli olduğuna vurgu yaptık. Gayretlerimizin meyve vereceğini umuyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin öneminin, kurgulanan ve ortaya konulan oyunun ve her birimizin bu oyunun birer figürü yapılmak istendiğinin farkına varmalıyız. Kürdü, Türkü, Arabı, Zazası ile bu topraklar üzerinde bir bütün olarak, kardeşçe yaşadığımız sürece, ancak birbirimize kenetlenerek varlığımızı devam ettirebiliriz.” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277