Hekimoğlu seçim bürosunu açtı...

Hekimoğlu seçim bürosunu açtı...

Hekimoğlu’ndan gövde gösterisi

Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Eczacı Mustafa Hekimoğlu'nun merkez seçim bürosu geniş bir katılımla açılışı gerçekleşti.
Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde açılışı gerçekleşen seçim bürosunun açılışı adeta mitinge dönüştü. Açılışa binlerce kişi katılarak Hekimoğlu’na desteklerini gösterdiler.
Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde görkemli bir şekilde açılışı yapılan merkez seçim bürosunun açılışına Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Eczacı Mustafa Hekimoğlu’nun CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı M.Niyazi Yanmaz, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Çıdır, Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, Saadet Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Halil Yiğit, Saadet Partisi Hilvan Belediye Başkan Adayı Hanif Düzme, İyi Parti Karaköprü Belediye Başkan Adaylığından istifa eden Yunus Çoban’ın yanı sıra binlerce kişi katıldı. 


Mehmet Akif Ersoy Caddesi açılışı yapılan ve adeta mitinge dönüşen seçim bürosunun açılışı için cadde trafiği kapanarak önlem alındı. 
Kısa birer selamlama konuşmaları yapan ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçim için herkesten ve her kesimden oy isteyen CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, başta olmak üzere sırasıyla kürsüye gelen Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı M.Niyazi Yanmaz, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Çıdır, Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, Saadet Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Halil Yiğit, Saadet Partisi Hilvan Belediye Başkan Adayı Hanif Düzme de kısa birer konuşmalar yaparak Saadet Partisi adaylarına oy isteyerek vatandaşlardan destek istediler.


Konuşmalardan sonra en son kürsüye gelen Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Eczacı Mustafa Hekimoğlu, AK Parti’nin miadının doldurduğunu ve artık bir değişimin şart olduğunu ifade ederek konuşmalarını şu şekilde devam etti.
“AK Parti 17 yıl boyunca güzel hizmetler yaptı, ama artık vaat edemez artık hesap vermelidir. Artık sıra denenmemişlerdedir… 
Vaat yetmiyorsa geçmişi ve yanındakileri kötülemek yetmiyorsa tek şey algı yaratmaktır.
İstediğiniz algıyı yaratmaya çalışın ama biz kaale almayacağız
Çünkü siz artık geçmişte kaldınız…Gelecek ise yeniden Saadet’le yazılıyor.
Ve Cevheri ile yazılıyor. Hekimoğlu ile yazılıyor Aslan ve Yiğit ile yazılıyor.
Urfa’mızda dişe dokunur birkaç proje olduysa çoğu da Necmettin Cevheri amcanın imzası var. GAP Projesi, Havalimanı, 30 Bin Kişilik Stat, 500 Yataklı Devlet Hastanesi sadece bunlardan birkaçı…
Benim rahmetli babam, Necmi amcanın yol arkadaşıdır, çocukluk arkadaşıdır. Geçmişimiz belli, Geleceğimiz bellidir.
Allah’ın izniyle Beka sorunu diye bir geçmişimiz de yoktur.
Ama Beka sorunu olursa onu da çözmek için, bir geleceğimiz olacak inşallah”… diyen Başkan Adayı Hekimoğlu Belediye Başkan olacağı zaman yapacağı hizmetleri şu şekilde sıraladı.
“Bizler tek başımıza bir şey değiliz. Biz bir ekibiz işte Sayın Sabahattin Cevheri, Takımımızın Teknik Direktörü ve bizler Teknik ekip olacağız hem sporda hem şehircilikte ve bizler inşallah ekip olarak Urfa’yı Süper Lige taşıyacağız. 
Şu anki En büyük Problem 
İşsizlik ve hayat pahalılığıdır. 
Üretmeden tüketmektir.
İsraftır, Usulsüzlüktür.
Mültecilerdir.
Temizliktir. Oto park sorunu ve trafik sıkıntısıdır.
Ve biz aslında çok zengin bir iliz ama fakir yaşıyoruz.
Turizm ve tarım doğru kullanırsak 
İnanın sadece Urfa’yı değil, Türkiye’yi doyurur.
Tarımda Betonlaşmayı kaldırırsak engellersek 
Kooperatifçiliği geliştirerek tarım ürünlerini domates, biber, patlıcan, vs. ürünleri, üretip 
Yine Kooperatiflerle hayvancılık yaparak süt ve süt ürünlerini 
Ve yine kooperatiflerle Su ve Su ürünlerini üretebilecek alt yapımız var. Bu şekilde hem istihdam sağlar hem de kazanırız hem de markalaşırız.

Şanlıurfa’nın elinde bulundurmuş olduğu tarihi ve turistik değerlere de değinen Başkan Adayı Hekimoğlu; “Turizmde halk olarak buna hazırlanmamız gerekiyor. Bir turistin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı kurarsak, ucuza konaklatabilirsek, turisti, Göbeklitepe’de Germuş’ta, Tektek dağlarında Balıklıgöl’de Harran’da tarihe yolculuk yaptırabilmek, Uçak sefer sayılarımızla, kendiliğinden artar ve kendi zenginliğimizi kendimiz kullanmış oluruz.
Tüm projelerimizde önce doğru planlama yapmalıyız. 
Trambüs gibi yapıp yarıda bırakmamalıyız.
Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak gibi yarıda kalmamalı
Süleymaniye Köprülü Kavşak gibi yarıda kalmamalı ki israf olmasın.
Yeni yapılan Oto Alım Satım Galerisi, alt yapısı yarım kalmayacak ki taşınabilsin.
Şehir trafiğini, rahatlatsın ki kaynaklarımız boşa gitmesin.

Kentsel dönüşüme koyduğumuz, Yeşildirek, Karşıyaka 10 yıllarca sürüncemede kalmayacak insanlar ne yıkabiliyor ne de yapabiliyor.
Bunlar hem kaynak israfıHem vatandaşa eziyet veriyor.
Önceliğimiz gençler ve fakir fukara olacak… İlkemiz Dürüstlük, şeffaflık ve tarafsızlık olacak.
Sivil toplum örgütleri elimiz kulağımız olacak Amacımız diğer şehirlerle yarışabilecek seviyeye gelmek ve onları sollamak olacak.
Hiçbir milletvekili veya farklı gücün üzerimizde tahakkümü olmayacak vatandaşın parası vatandaşa ekonomik ve sosyal refahı için harcanacaktır. 
Ekibimizi güçlü ve ekip ruhuna ayak uydurmakla yol alacağız.
Tarihi günlere şahitlik ediyoruz. Çatışma siyaseti değil, Uzlaşma siyaseti yapacağız. İftiralara değil, yalanlara değil, aklın ve vicdanın sesini dinleyen, barış kardeşlik siyaseti dönemi başlayacak ve hizmet dönemi başlayacak. Diyerek sözlerine son verdi.
Yapılan konuşmalardan sonra Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Eczacı Mustafa Hekimoğlu’nun merkez seçim bürosu açılışı kurdele kesimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142