Nebati: Ak Parti ümmeti ayağa kaldırdı

Nebati: Ak Parti ümmeti ayağa kaldırdı
banner206
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, mahalle temsilcileri ile yaptığı toplantıda katılımcıları heyecansız gördüğünü belirterek, salondakileri ayağa kalkmalarını istedi. Nebati, “Bu ülke AK Parti ile gurur duyuyor. Bu ülke, sadece milleti ayağa kaldırmadı, milletle beraber ümmeti de ayağa kaldırdı” dedi.

Nebati, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda mahalle temsilcileri ile bir araya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katıldığı toplantıda konuşan Nebati, Bakan Çelik’e teşekkür etti. Nebati, “Urfa’ya aday olarak gönderildiğinde, arkadaşlarıma ‘Urfa’ya bir atom karınca gidiyor. Öyle işler yapacak ki, Urfa belki bir yüzyıl Faruk Çelik’in ismini anacak’ demiştim. Allah beni utandırmadı. Geldiği ilk günden itibaren öyle çalışmalar, öyle güzelliklerde bulundu. Ben, Sayın Bakan’ın ‘7 Haziran’da işim bitiyor’ cümlesini, bakanlık anlamında aldım. Urfa’nın deyimi ile başımızın gözümüzün üstünde yeriniz var. Çünkü bu ülke nasıl ki kendisine hizmet etmiş insanların kıymetini biliyor Urfa’da kendisine hizmet edenleri unutmadı, unutmayacak. Kadromuz çok güçlü. Tüm teşkilat mensupları ile bizler güzel işler yapacağız” dedi.

 

HALKIN BEKLENTİSİ AK PARTİ’DEN

Nebati halkın hizmet beklentisi içerisinde olduğu tek partinin AK Parti olduğunu ifade etti. Bu durumu meydanlarda gözlemlediğini belirten Nebati, “Bakanımız geldiği andan itibaren çalışmalara başladı. Bizden talep ediyorlar, dertlerini söylüyorlar, sıkıntılarını dile getiriyorlar. Çözülecek nokta, tek bekledikleri yer Ak Parti. “CHP bunu söylemiş, MHP bunu söylemiş, HDP şunu önermiş” gibi dertleri yok. Bildikleri bir şey var. Bu şehirdeki, ülkedeki problemleri ne MHP, ne HDP çözebilir. Hele hele CHP hiç çözemez. Bunu çözecek tek parti AK Parti’dir. 13 yıla yakın süredir, ülke problemlerini tek tek tespit edip, çözen Ak Parti’dir. Ak Parti hükümetleridir. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ımızdır” dedi.

 

‘HEYECAN’ ÇIKIŞI

Nebati, Şanlıurfa’da rekor seviyede oy beklediğini belirterek, herkesten ayağa kalkmasını istedi. Nebati, “Değerli mahalle temsilcileri açıkçası sizi heyecansız gördüm. Sizler AK Parti’nin AK temsilcilerisiniz. Biz utanacak, yüzünüzü kara çıkaracak bir iş yaptık mı? Biz düzgün işler yaptık. Biz ürettik, biraz heyecan. Lütfen kalkar mısınız? Biz bu milleti bu devleti ayağa kaldıran AK Parti’yiz. Biz İslam’ı zilletten izzete kaldırdık. Biz Kabe’yi kıble olarak bildik. Niye oturuyorsunuz. Biz Taksimi, Kabe’miz, kıblemiz’ demedik. ‘Bizim dinimizle, diyanetimizle kimse uğraşamaz’ dedik. Utanmayın, çekinmeyin. Bu ülke AK Parti ile gurur duyuyor. AK Parti, sadece milleti ayağa kaldırmadı, milletle beraber ümmeti de ayağa kaldırdı. Bu ülke Gazze’deki yetimin sesi, Hakkari’deki Kürt’ün sesi. AK Parti sadece Urfa’nın Muş’un değil, Türkiye’nin, Gazze’nin, Kudüs’ün İslam’ın merkezi, başkenti olarak biliyoruz. Çekinmeyin. Biz hizmet ediyoruz. Hizmet için varız. Canlanın, güçlenin, heyecanlanın. Bu ülkenin heyecanlı insanlara ihtiyacı var. Bizim yüzümüz ak. Biz, oturamayız. Bu millet bizden bekliyor. Kapı kapı, ev ev dolaşmalıyız. Biz yürüdüğümüz zaman Urfa heyecanlanmalı, ülke ayağa kalkmalı. Heyecan, heyecan, heyecan. İşte bakanımız konuştu. Yüzümüzü yere düşürecek, kara çıkaracak ne yaptı bu bakan. Ancak iş yaptı, iş üretti. Hangi belediye başkanı bizim yüzümüzü kararttı. Biz birlikteyiz, iriyiz, diriyiz. Bu ülkenin bayrağı, bu vatanın koruyucusuyuz.”

 

ALKIŞLI DESTEK

Nebati’yi bir süre ayakta dinleyen salondakiler, zaman zaman ise alkışlayarak Nebati’ye destek verdi. Nebati, “Bir zamanlar bu ülkede Kürtler, Kürtlüğünü söylemeye utanıyordu. Araplar, kendilerini dile getiremiyorlardı. Bir zamanlar hanımlarınız başörtüsünü takmaktan utanıyordu. Çünkü ikna odalarında başörtülerini başlarından alıp, ikna etmeye çalışıyorlardı. Bu ülkede Kur’an-ı Kerim’i ayağa kaldıran bir iktidar var. Bu ülkede Peygamber Efendimizin  Siyer-i nebisi’ni müfredata koyan bir iktidar var. Bu ülkede ilk defa milletin oyu ile seçilen bir Cumhurbaşkanı var. Bu ülkede siyonizme, Kudüs’ sen zalimsin, sen öldürmeyi bilirsin, one minute’ diyen bir Recep Tayyip Erdoğan var. Ayağa kalkamaz mıyız biz. Allah’ın izniyle ayağa kalkarak yürüdük. Biz zillette değiliz. Biz izzetteyiz, izzette. Çekinmeyin, gücümüzü, inandığımız Allah’tan alıyoruz” diye devam etti.

 

“TEDHİTLERDEN KORKMAYIN”

AK Parti’nin Kürtlerin de temsilcisi olduğunu vurgulayan Nebati, tüm mahalle temsilcilerinden mahallelerine sahip çıkmalarını istedi. Tehditlerden korkmamalarını isteyen Nebati, “Biz Kürtlerin de temsilcisiyiz. Ayağa kalkacaksınız, yürüyeceksiniz. Korkmayacağız, çekinmeyeceğiz, tehdide eyvallah demeyeceğiz. Biz heyecanlanacağız, köyümüze, mahallemize sahip çıkacağız, o zaman bunlar sinecek, köşeye çekilecekler. Öyle yalan dolanla, vaat yarışı ile bu ülkeye yönetilmez. Doğrulukla, dürüstlükle, barışla, kardeşlikle yönetilir. 13 yıldır bunu yapıyoruz. Biz yaptığımız şeylerden övünç duyacağız ama asla tahkir etmeyeceğiz” dedi. Sandıkları sahip çıkılmasını da isteyen Nebati, 10 Mayıs’ta Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 23 Mayıs’taki Recep Tayyip Erdoğan mitingine davet etti. Nebati, seçimleri ‘12-0’lik skorla tamamlayacaklarını kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2015, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142