Ve... Hilvan Suya Kavuştu

Hilvan Belediye tarafından başlatılan içme suyu projesi bitti ve bugün itibarı ile Hilvan içme suyuna kavuştu.

Ve... Hilvan Suya Kavuştu
banner206

Hilvan Belediye tarafından başlatılan içme suyu projesi bitti ve bugün itibarı ile Hilvan içme suyuna kavuştu.

Hilvan için hayati önem taşıyan içe suyu projesi tamamlanarak hayata geçirildi. Atatürk Barajından alınacak olan içme suyu, Hoşin Mahallesinde bulunan terfi merkezinden Kaplan Tepe Mevkiinde bulunan 3 bin tonluk su deposuna pompalanmaya başlandı.
 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

 

'Göreve geldiğimiz günden beri Hilvan'ın en büyük sorunu olan içme suyu sorununu çözmek için tüm ekibimiz ile beraber var gücümüzle çalıştık. Ancak bu büyük projeyi yüklenici firmaların işi geciktirmesinden dolayı zamanında tamamlayamadık. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı geciktiğimiz için Hilvan halkına karşı mahcup olduk. Ama bugün gecikmeli de olsa Hilvan'a su geldiği için, Allaha binlerce kez şükrediyorum. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu'na, Eski  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve projenin hayata geçirilme aşamasında büyük gayret gösteren teknik ekibimize sonsuz teşekkür ediyorum. Hilvan'a hayırlı ve uğurlu olsun' dedi.

 

Hoşin Mahallesinde bulunan terfi merkezinden ilçedeki içme suyu deposuna suyun pompalanmaya başladığını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ' Hilvan içme suyu projesi gecikmeli olarak hayata geçse de önemli olan neticelendirmektir. Suyun medeniyet olduğunu düşüncesindeyim ve Hilvan için yeni bir medeniyetin başlangıcı olarak düşünüyorum.  Hilvan'a hayırlı ve uğurlu olsun' dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142