Antalyaspor hocasını buldu

Antalyaspor hocasını buldu
banner206

PTT 1. Lig ekiplerinden Antalyaspor, teknik direktör Engin Korukır ile 1 yıllığına anlaştı.

Hasan Subaşı Tesisleri'nde yeni teknik direktörleri Engin Korkukır için kulüp başkanı Gültekin Gencer, asbaşkanı Mehmet Aygün ve yöneticilerin katılımıyla imza töreni düzenlendi. Antalyaspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Aygün, PTT 1. Ligi iyi bilen ve tanıyan bir hoca ile anlaşmaya vardıklarını belirtti.

Antalyaspor'un ligde istediği yere geleceğini ifade eden Mehmet Aygün, “Antalyaspor'a hayırlı uğurlu olsun. Antalyaspor laik olduğu yere gelecek. 3 yıllık bir planlamamamız var. PTT 1. Lig'de dengeler çok farklı, Süper Lig’e göre gelirleri kısıtlı. Bunları bir bir dengeleyeceğiz. Arzumuz 1. Lig'den hemen süper lige çıkmak” dedi.

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ise bulundukları ligin konumunun belli olduğunu ifade ederek, iç ve dış transfer çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

PTT 1. Ligi tanıyan ligi iyi bilen, deneyimli bir hoca ile anlaşmak istediklerini ifade eden Gencer, “Yeni hocayı herkesin kabul etmesi gerekiyordu. Engin Korukır isminde birleştik. Geldiğimiz gibi Süper Lig’e yeniden çıkmak istiyoruz. Hedefi çıkmak olarak koyarsak hayal kırıklığına uğramak da var. Önce ayaklarımızı yere sağlam şekilde basarak hedefimizi koymak istiyoruz” diye konuştu.

 

Korukır: “Antalyaspor benim için bir şans”

Antalyaspor ile bir yıllık anlaşmaya varan Engin Korukır, kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini söyledi. Hedefinin birincilik ya da ikincilik olduğunun altını çizen Korukır, “3.'lüğü ve 2.'liği başarı saymam. 3. takım lige çıkmaz. O zaman ben kendimi başarılı değil, başarısız adlederim. Ben buraya mahcup olmaya değil, mutlu olmaya geldim. Ekibime, yönetime güveniyorum. Antalyaspor'da benim için bir şanstır. İnşallah 11 ay sonra mutlu sona ulaşırız. Buna inancım sonsuzdur. Çok başarılı olacağız. Ligi iyi tanıyanlardan biriyim. 3.'lük bizi mutlu etmez. 1. ve 2.'lik bizi mutlu eder” şeklinde konuştu.

Gösterilen ilgi karşısında mutlu olduğunu dile getiren Korıkır, “Bunun bir karşılığı olması lazım. Bir teknik adam olarak vereceğim mesaj çok önemlidir. İnsanlar itibar etmeli ve takımların özgüvenle bakmalı. Çünkü ben 1 sene önce Çaykur Rizespor’un teknik direktörüydüm. PTT 1. Lig çok zor bir lig. Böyle bir şehrin futbol şehri olması lazım. Artık biz bazı şeyleri değiştirmeliyiz. Bu bana nasip olur. İddialı konuşmak zorundayım. Bununda semeresini göreceğiz” dedi.

 

“Teknik direktör olarak 4 şampiyonluk gördüm”

Korkukır, bir basın mensubunun ‘çok az süre takımlarda görev aldınız?’ sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Aldığım takımlar hep sonuncuydu. Onları ligde bıraktım. Kriz olduğu zaman gel diyorlar, gidip takımı kurtarıyordum. Teknik direktör olarak 4 şampiyonluk gördüm. Ekip çok önemlidir. Tek başına başarı gelmez.”

Konuşmaların ardından Korukır, kendisini kırmızı-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142