Bağıban: Olaylardan dolayı üzgünüz

.

Şanlıurfaspor kulüp başkanı İsmail Bağıban, Yeni Malatyaspor maçında yaşanan olaylardan dolayı üzüntülü olduklarını belirtti.

Kulüp başkanı İsmail Bağıban açıklamasında; “Tribünde gerçekleşen bazı olayları yatıştırmak için saha içine girerek tribüne gittik ve olay olmaması için müdahalede bulunduk. Seyircilerimizi yatıştırdık. Her iki taraftardan bazı kişiler birbirlerine sataşarak olay çıkarmak istediler. Bizler hernahgi bir taşkınlık yaşanmaması için elimizden geleni yaptık. Biz tribünün önüne gidince iki taraftan da bazı kişilerin provakatör olduğunu ve olayları kışkırttığı emniyet tarafından yapıldı.

Sonuçta yine de istemediğimiz bazı hareketler olduğunu gördük. Bu yapılan davranışların hiç te hoş olmadığını düşünüyoruz. Bu hareketlerin ne Şanlıurfa’ya nede Şanlıurfaspor taraftarına yakışacak hareketler olmadığını hepimiz biliyoruz” dedi.

Bu işin birilerinin pravakate edildiğini ve birilerinin taraftarını harekete geçirdiğini ifade eden Bağıban, “Ne kadar da olayları yatıştırmak için elimizden geleni yapmaya kalksakta bazı şeylerin ucu koptu. Şanlıurfaspor taraftarına yakışmayacak bazı hareketleri oldu. Farkında olmadan yapılan bazı davranışlar da bizi çok üzdü. Futbol karşılaşmalarında bu davranışları biz tasvip etmiyoruz ve kınıyoruz. Bazı insanların olayları kışkırttığını ve bazı insanlarında bu tür insanların arkasından gitmeleri bizleri son derece üzmüştür. Bir kulüp başkanı olarak bu tür olayların olmaması için elimizden geleni yaptık ve daha da yapmaya devam edeceğiz.

Futbol bi coşkudur, bir oyundur ve birlik beraberliktir. Bu tür olayları hiçbir Şehire bağlamamız mümkün değildir. Bazı insanların dolduruşuna gelmememiz gerekiyor. Herkes aynı şeyleri düşünmüş olsa kan gövdeyi götürür, bunlar yanlış şeyler. Futbolun maksadı birlik ve beraberlik ayrıca gençliğe daha güzel şeyler yaşatmaktır. Futbolun içinde her şey var. Kaybetmekte kazanmakta, 3 sonuçlu bir oyun bu. Geçmişte Malatyanın bize yaptığı hareketleri de kimseye mal etmemek lazım. Bizim takımda Bu maçta stadı türk bayrakları ile donatarak güzel bir atmosfer oluşturdu. Şanlıurfaspor kulübü ve Başkanı olarak tüm yönetimim adına yaşanan olaydandan dolayı çok üzgün olduğumuzu bildiriyor. Bu tür olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağımızı söylüyor. Futbolun coşku içinde izlenmesini tavsiye ediyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜNAL KAHRAMAN iSTİFAA
ÜNAL KAHRAMAN iSTİFAA - 3 yıl Önce

Sayın Başkan 7 Hafta Geçti Ünal Kahraman daha 24 futbolcunun içerisinde daha 11 çıkaramıyor Ünal kahraman Şahsi iyi olabilir ama Teknik direktörlük yapacak kapasidede Değil Ünal Kahraman İstifa Etmeli

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142