Özköylü, TFF’ye sitem etti

 Özköylü, TFF’ye sitem etti
banner206

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Bucaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamada maçın öğlen saatlerinde oynanması nedeniyle TFF’ye tepki gösterdi.

Bucaspor maçından 4-0'lık galibiyetle ayrılan Şanlıurfaspor’un teknik direktörü Osman Özköylü maç sonrasında yaptığı açıklamada, maçın öğlen sıcağında oynanması nedeniyle TFF yetkililerini kınadı.

Sıcak havaya rağmen iki takım futbolcularının tempolu oyun sergilediğini belirten Özköylü, sıcakların her iki takımın futbolcularının da sağlığını tehdit ettiğini ifade etti. Özköylü, TFF yetkililerine tepkisini ise şöyle dile getirdi:

"Bu maçları bu saate alan federasyon yetkililerini kınıyorum. Burası Şanlıurfa, burada artık yaz geldi. Lütfen bir daha planlama yaparken buna göre düşünerek yapın. Böyle yapılırsa çok daha iyi olur. Burada insan sağlığı söz konusu. Birisinin başına bir şey gelse, bir oyuncuya aşırı sıcaktan dolayı bir şey olsa ne olacak. Aşırı sıcakta efor sarf etmek büyük bir tehlikedir. Kalp, beyin kanaması riskleri var. Kapalı bir odada klimanın altında oturmaya benzemez. Şanlıurfa’ya saat 13.30’da maç veren insanlar gelsinler, bir yarım saat o sıcağın altında yürüsünler bakalım. Yapabilecekler mi? Bu çocuklar burada yüksek seviyede tempo yapmaya çalışıyorlar. Yazık günahtır. Tamam maçlarımızı televizyon versin ama mevsimlerin de değiştiği unutulmasın. Sıcak geldi. Şanlıurfa Türkiye’nin en sıcak yerlerinden bir tanesi. Biraz mantıklı olan insan bunu düşünür. Bu hafta yine aynı şey. Gideceğiz İzmir’e. Maç saat 14.00’da. Öğlenin sıcağında maç oynanacak. İzmir’de de aynı sıcak var. Neye göre yapılıyor, neye göre planlanıyor, anlamış değilim. Bizim rakiplerimiz akşam oynuyor, biz gündüz oynuyoruz sıcakta. Bir denge, eşitlik yok."

Maç planlamalarının daha adil düzenlenmesini isteyen Özköylü, “Ben pazartesi günü Samsun maçı oynuyorum, hemen ardından Adanademirspor maçına çıkıyorum. Adanademirspor ise maçını benden 2 gün önce, yani cumartesi günü oynuyor. Benim toparlanmam, tabii ki daha zor oluyor. Bir de ben deplasmana gidiyorum. Bunları lütfen biraz mantıklı olan insanlar, otursun, düşünsünler. Ona göre karar versinler. Bu maç planlaması yapan federasyonun yetkililerini kınıyorum” diye konuştu.

Bucaspor maçında alınan farklı galibiyeti de değerlendiren Özköylü, futbolcuları verdikleri mücadele nedeniyle kutladı. Samsunspor ve Adanademirspor maçlarından alınan mağlubiyeti de hatırlatan Özköylü, şöyle konuştu:

“Futbolcularımız, gerçeklerin bilincinde tüm sorun, sıkıntı ve moral bozukluğuna rağmen gereken mücadeleyi ellerinden geldiği kadar yapmaya çalıştılar. Tabii ki kolay değil, üzerimizde bir gerginlik, stres var. Kaybedilecek her puan bizi lig ikinciliği ve Play-off hedefinden çok daha uzaklaştıracak. Biz özellikle Play-off şansımızı üst seviyelerde sürdürmeye çalışıyoruz. Gerçekten sıcak havada inanılmaz zor koşullarda oynanan bir oyundu.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2015, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142