banner227

Polat yazılı açıklama yaptı...
banner206
banner238

 Şanlıurfaspor Yönetimi ile eski yönetim arasında ‘borç’ tartışması büyüyor. Şanlıurfaspor eski yönetimi adına konuşan Vedat Polat, Şanlıurfaspor Kulüp Başkan Vekili Nabi Kırmızı’nın ‘eski yöneticiler paralarını faizle aldılar’ açıklamasına yanıt verdi. Polat, o listede faiz diye belirtilen rakamların yalan olduğunu iddia ederek, “Yani yöneticilerin aldıkları FAİZLER DEĞİLDİR. Avukatın, Mahkemenin ve İcra dairesinin aldıkları harçlar ve paralar faiz diye gösterilerek Yalan beyan verilmiş ve kamuoyu yanıltılmaya çalışılmıştır” dedi.

Şanlıurfaspor eski Yöneticisi Vedat Polat, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfaspor yönetiminin kulüpten paralarını icra yoluyla alan eski yöneticileri açıklamasına tepki gösterdi. “Listede ismi  geçenlerin hepsinin bu yönetim döneminde değil, bazıları bizim olduğumuz yönetim döneminde yapılan icralardır” diyen Polat, şunları kaydetti;

“O listede faiz diye belirtilen rakamlar YALANDIR. Yani yöneticilerin aldıkları FAİZLER DEĞİLDİR. Avukatın, Mahkemenin ve İcra dairesinin aldıkları harçlar ve paralar faiz diye gösterilerek Yalan beyan verilmiş ve kamuoyu yanıltılmaya çalışılmıştır.”

Polat, “Eski yöneticiler olarak Şanlıurfa Spor Kulübünü neden icraya verdik..?”  diyerek, açıklamasında şunları dile getirdi;

“Öncelikle bizim bu tavrımız Urfaspor’a karşı değil mevcut Yönetime karşıdır. 2,5 yıl önce kongreye gitmeden eski yönetici alacaklarının kongreden hemen sonra en kısa sürede ödeneceği sözü verilmiştir. Ama mevcut yönetim her zaman olduğu gibi kongreden sonra verdikleri bu sözü de Yemiştir ve Yutmuştur. Yani yönetim hem kendi taahhüt ettiği BAĞIŞLARI ve BORÇLARI Kulübe vermemiş, hem de kalkıp eski yöneticilerin alacaklarını taahhüt ettiği halde ödemek istememiştir.  Sözlerini yeme olayının bunlarda alışkanlık haline gelmiş olduğunu bütün Urfa’da anladı artık. Bizde Urfaspor hatırına ve bunlarla yüz göz olmamak adına ve bu süreçte bir tatsızlık çıkmasın diye bir yıl kadar görüşme sürecini devam ettirdik. Tabi bu bir yıl boyunca bu bazı yöneticilerin yaptıkları terbiyesizlikleri ve akıllarınca DEVLET ERKANINIDA KULLANARAK bizleri RESMİ ve GAYRİ RESMİ TEHDİTLERİNİ, sizlere daha sonra bütün arkadaşlarla birlikte yapacağımız basın toplantısında TEK TEK AÇIKLAYACAĞIZ.

Ama geldiğimiz en son noktada “..lanet gelsin, yüz göz olmayalım artık..” diyerek ve Şanlıurfa Spor’un hatırına yaşadıklarımızı sineye çekerek, alacaklarımızın %40’ından vazgeçtiğimizi, toplamda 1.100.000-TL civarı olan 12-13 arkadaşımızın alacağına karşılık bu paradan 400.000-TL civarı bağış yapmayı kabul ettiğimizi, bundan kalan 700.000-TL civarı paramızın bir takvime bağlanarak ödenmesini istediğimizi söylememize rağmen bile olumlu bir cevap alamadık. Mevcut yönetim şuana kadar hiçbir sözünde durmadığı gibi bu olayda da resmen çamura yatma yarışına girmiştir. Ve devam eden süreçte de bu adamların fütursuzca tavırlarından dolayı artık bıçak kemiğe dayanmış ve onlara olumlu bir yaklaşım göstermezlerse eğer icraya gideceğimiz bildirilmişizdir. Bu süreçte icraya gidilirse neler olacağı, şimdi kulübe 400.000-TL bağış alacakken, icraya gidildikten sonra ana paranın üstüne birde bu kadar para ödeneceğine dair tüm uyarılar yapılmış, 2 yaşındaki bir çocuğa anlatılır gibi her şey kendilerine tek tek anlatılmış, gelin bu işi uzatmayın dememize rağmen, iş bilmezliklerinden dolayı bizi icraya gitmeye mecbur bırakmışlardır. Yani Urfaspor’u aklı selim bir şekilde değil keyfe keder yönetme tavırları içerisine girmişlerdir. Hiçbir Urfalı veya hiçbir Urfasporlu kulübü icraya verme yoluna gitmek istemez. Ama biz eski yöneticilerin bu sürece nasıl geldikleri ve getirildikleri göz ardı edilmemelidir. Ayrıca kamuoyuna açıkladıkları ve faiz olarak iddia ettikleri rakamlar YALANDIR.

 

“HESABIMIZA GELEN PARALAR BELLİDİR”

Hesabımıza gelen paralar bellidir. İspatlıdır. Avukat, Mahkeme ve icra masraflarını biz almışız gibi göstermeye çalışıp hem Yalan beyan veriyorlar, hem de her zaman olduğu gibi kamuoyunu yanıltıyorlar.

 

 

 

Ayrıca, Mevcut yönetim 2,5 yıldır başarısız olmuştur. Bu olay, bu kadar Açık ve Nettir. Şimdi bu başarısızlıklarına kılıf arama,  her gün kamuoyunun kafasını meşgul edecek farklı bir gündem yaratma, gözleri başka yöne çevirme ve başarısızlıklarının görmezden gelinmesi çabası içerisine girmişlerdir. Şimdi de Kulübü icraya veren kişilerin isimlerini kamuoyuna yayarak insanların kafasını karıştırmaya çalışmaktadırlar. Öncelikle bu yeni bir olay değildir. Bir yıla yakın zamandır bu icra olayı vardır. Bu paralar alınmaya başlayalı geçen süre neredeyse 1 yıl olmuştur.

 

“YÖNETİM TAKIMI BORÇ BATAĞINA KOYMUŞ”

Yani kelimenin tam anlamıyla papaz iflas edince eski defterleri karıştırır durumuna düşmüşlerdir. Mevcut yönetim 6 trilyon borçla bıraktığımız takıma, neredeyse 30 trilyon borç yapmış, takımı borç batağına koymuş, şimdi de hangi bahanenin arkasına sığınacağını şaşırmış durumda, sağa sola çamur atmaktadırlar. Kendileri söz verdikleri bağışları yapmamışlar, birde kalkmış eski yöneticilerin paraları üzerinden rol yapmaya çalışıyorlar.

Netice olarak, Biz icraya gitmek zorunda bırakıldık, bu kararımız bir zorunluluktu. Bu hareket Şanlıurfa Spora karşı, değil yönetimin fütursuzca davranışlarına karşı bir cevaptı. Ayrıca tüm kamuoyu bilsin ki, alınan bu paralar kuruşuna dahi el vurulmadan yönetici arkadaşların hesaplarında durmaktadır. Bu yöneticiler takımı aldıkları gibi bıraksınlar bizler mahkeme yoluyla alınan faizleri de fazlasını da bunların olmadığı yeni bir yönetime BAĞIŞ YAPMAYA hazırız. Ama bu yönetimde birkaç yönetici var ki takımı ellerine almışlar ve berbat etmişler, bu bahsettiğimiz birkaç yöneticinin olduğu bir yönetime, biz değil para Eşşek bile teslim etmeyiz.

Son olarak şunu söylemek isteriz ki, bu yönetim içinde son dönemde bulunan birkaç kişi bu ithamlarımızın dışındadır.

Aslında bu takımı bu hale getirenler, bugüne kadar türlü Yalanlarla KERVAN yürütmeye ALIŞMIŞ 6-7 kişi ve onların işbirlikçileridir.

Ama artık onlarda bilsinler ki bundan sonra öyle kolay atıp tutmak yok. Bizler hep burada ve yanlış yaptıkları zaman karşılarında olacağız.

Önümüzdeki günlerde Başka Kemal Saraçoğlu ve tüm eski yönetici arkadaşlarımızla beraber, bu ve diğer bütün konularda basın önünde, daha detaylı açıklamalarda bulunacağımızı Tüm kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla.”

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner195