ÜMİT ÖZDAĞ ÇIKIŞI NEYİ ÇAĞRIŞTIRIYOR ?

        
                                                                  

                                                             Geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te Ahmet Hakan’a konuk olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ mensup olduğu Partinin İstanbul İl Başkanı olan Buğra Kavuncu hakkında ortaya atmış olduğu iddia İYİ Parti cephesinde adeta bomba etkisi yarattı. Özdağ’ın ‘Fetoculukla’ itham ettiği Buğra Kavuncu buna karşılık olarak suç duyurusunda bulundu. Bu gelişmeler peş peşe olunca İYİ Parti’de içsel bölünmeler mi? başladı sorusu akıllara ilk gelen şey oldu. Sn. Meral Akşener’in yapmış olduğu açıklamaya bakılacak olunursa Parti içerisinde çoktan ayrışmaların başladığı görülmektedir. İYİ Parti üst düzey yöneticileri kendi aralarında kopukluk yaşamaları ve karşılıklı olarak birbirlerine galizce ithamlar da bulunmaları Parti’de bir şeylerin yolunda gitmediğinin de göstergesi olmakla birlikte  Sn. Meral Akşener’in kontrolü dışında gelişmelerin yaşandığını da göstermektedir. Özdağ ve Akşener cephesindeki bu karşılıklı atışmaların devamı gelecek mi? yoksa Özdağ İYİ Partiden ihraç edilecek mi? soruları da kafaları karıştırmaktadır.


Süreci analiz edecek olursak karşımıza bir geçmiş portesi çıkmaktadır. Bu portre ise Partiler arası vekil transferi olacağını gözler önüne sermektedir. Diyelim transferler sünger altı gerçekleşti, o zaman siyasi arenadaki ana muhalefetin ve iktidar Partisinin alacağı önemler de bu hususta önem arz etmektedir.

Feto'nün devlet kanallarına ve siyasi partilere sızma girişimini ve ekipsel oluşumlarını her defasında dile getiren Sn. Meral Akşener kendi Partisi içersindeki bu çarpıcı iddialara karşılık olarak ne gibi önemlere alacak, ilerleyen günlerde muhakkak ki göreceyiz. İYİ Parti kendi içerisinde temizleme işlemi başlamalı diye düşünen bazı vekillere de yok değil, hal böyle olunca Parti içinde üç ana bölünmeler görülmektedir. Yapılacak ve alınacak kararlar neticesinde uzun yaşamayı planlayan Parti yöneticileri ne gibi önemler alıp nasıl bir pusula çizecekleri tamamen bilinmezlikle dolu.


Özdağ siyasi tecrübelerle dolu bir geçmişe sahip, ekran karşısına çıkıp bu tarz bir iddia da bulunuyorsa  her şeyi göze almış demektir.


Bu sebeptendir ki Özdağ Parti içerisindeki her türlü hesaplaşmaları hesaba kattığını gözler önüne sermektedir. Bu olaylar yaşanmasına rağmen halen ihraç edilmeyen Özdağ, İYİ Parti içersinde halen birileri tarafından korunup kollandığınıda lütfen unutmayalım. Bölünmeler neleri getirir belli olmasa da Parti içersinde sessizliğini muhafaza eden kimselerin ekmeğine bal çalacağı apaçık ortada, sessiz duruşları ise olayın ve gelişmelerin akışa göre ser alacaklarına delildir. Özetleyecek olursak; kendini gelecekte Parti içerisinde lider görmek isteyenlerin hummalı  çekişmesine tanıklık edeceğimiz bir süreçle karşı karşıyayız, nitekim bu tarz çekişmeler dönemsel olarak yaşansa da bu dönemde yaşanacaklar geçmişi mumla aratacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rmzn
rmzn - 1 ay Önce

:)

banner195

banner142