Unuturmayacağız...

15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ Terör Örgütü ( FETÖ/ PDY) tarafından Türkiye’ye, milli iradeye, demokrasiye ve ortak değerlerimize yönelik gerçekleştirilen darbe kalkışması  tarih sayfasına ve demokrasi tarihimize kara bir sayfa olarak yerini almıştır...

17-25 darbe girişimlerinde tek başına bırakılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelesinde ki haklılığı 15 Temmuz gecesi tüm Dünya’nın gözleri önünde tescillendi.

Türkiye’de ve Dünya’nın bir çok coğrafyasında insanların dini duygularını suiistimal ederek Devlet içinde ‘Devlet’ kuran ABD, İngiltere, İsrail ve Almanya başta olmak üzere Haçlı zihniyetine sahip batılı ülkelerin 1970'li yıllardan beri  destek verdiği FETÖ Örgütü, 15 Temmuz akşamı  eşi benzeri görülmemiş bir darbe kalkışmasına girmişti...

15 Temmuz akşamı, hain planlarını uygulamaya koyan satılmış mahlukların darbe planı ‘ Minarelerde okunan ezanlar ve Salalarla' eşliğinde ölümü göze alarak sokaklara inen kahraman Milletimizin sayesinde bozuldu…

Çanakkale’de emellerine ulaşamayan Batı, içimizde ki satılmış hainleri ile bir kez daha İslam coğrafyasının son kalesi olan İstanbul’u düşürmek istediler.

millet olarak bundan bir yıl önce 15 Temmuz’da yüce  Allah’ın lütfuna bir kez daha şahit olduk. O gece ülke ve millet olarak büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüne maruz kalmıştık. İnsanların kafasında hemen şu soru gelmişti. ‘Bizde mi Suriye gibi olduk? Diye. O  karanlık gecede Allah’ın lütuf ve rahmetini, yardım ve inayetini bizlerden esirgemediğine  bir kez daha şahitlik ettik... O korkunç gece,  ilk sokağa inenlerdendim. Ellerine Türk bayrağını, silahını, sopasını alanlar, Urfa Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, Tuğay Komutanlığı ve Ak Parti İl Başkanlığını bedenleri ile koruma altına aldılar. Türk-Kürt-Arap ve Suriyeliler kısa bir sürede Şehrin her alanında meydanları kontrol altına alarak biz darbeye karşı Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındayız mesajını verdiler.

O gece…

Evet 15 Temmuz gecesi hain planlarını uygulamaya koyanlara karşı,’ iman gücü ve göz yaşları ile  okunan dualar’ kazanmıştı.  Çünkü,  Dünya’da Türkiye’ye  umut bağlamış mazlum, mahrum ve mağdur kardeşlerimiz var. .. O gece hepimiz şahit olduk ki Suriye ’den  Gazze’den Saraybosna’ya, Kerkük’ten Musul’dan, Mekke-Medine’den Pakistan’a, uçlarına kadar dünyanın bütün mazlumları, mağdurları, mahrumları, muhacirleri, Türkiye için  dua ettiler. Mazlumlar, Göçmenler Batıya karşıya  “İslâm ümmetinin son kalesi İstanbul  düşmesin” diye secdeye kapanarak gözyaşı döktüler. İslamın kalesi olan Türkiye, bugün 15Temmuz 2016 öncesine göre daha güvende ve daha güçlü. Çünkü, Biz Millet olarak tüm Dünya’ya nasıl bir Millet olduğumuzu tankların-topların önüne yatarak gösterdik.

 

Bugün, Millet olarak el-ele vererek daha güçlü olmak zorundayız,  Devletimiz, halkıyla dayanışma ruhunu pekiştirmelidir. 15 Temmuz’da hepimiz şahit olduk ki milletimiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan Yıldırım’ın çağrısıyla kendi vatanını, istiklal ve bağımsızlığını savunmak için dilinde tekbir, kulağında salâ sesleri,kalbinde şehadet arzusuyla meydanlara akın etti.  Kısacası Millet , Devlete olan borcunu O gece ödedi.

15 Temmuz demokrasi bayramı ve Şehitlerimizi bir kez daha düzenlenecek olan törenlerle anacağız. Bir yıl önce vatan uğruna Şehit olanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerine sabırlar niyaz ediyorum.  Gazilerimize  geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Ezanımızı susturamayacaksınız...
Vatanımızı böldüremeyeceksiniz ...
Milletimizi yenemeyeceksiniz...
Devletimizi yıkamayacaksınız...

Unutmadık…

Unutturmayacağız…

 

YORUM EKLE

banner195

banner142