Urfalılara Kurban olayım...

 

Türkiye 15 Temmuz günü tarihinin en uzun gecelerinden birini yaşadı. Paralel yapının Lideri Fettullah Gülen’ci çetenin darbe girişimi, halkın, siyasetin ve özellikle  medyanın ortak tepkisiyle bertaraf edildi.

15 Temmuz  gecesi “TSK içindeki paralel yapı”nın adamları olduğu belirtilen bir grubun darbe girişimi ülkeyi ayağa kaldırdı.TSK'nın komuta kademesinin tasvip etmediği ve karşı çıktığı Darbe girişimi  ‘Halkın darbesine’ dönüştü.  Derbelerle Ezan sesini susturanlar, Ezan sesleri ile ‘darp’ edildiler.

Halkın Darbesi diyorum çünkü halk ilk kez bir "darbe" yaptı . Halk ‘namusunu  ayaklar altına almaya çalışan alçaklara karşı direndi ve şerefsizleri mağlup etti’. Helal olsun…

Milletimin ve özellikle Urfalı kardeşlerimin  cesaretine, Vatana olan bağlılığına, ferasetine ve siyasal şuuruna kurban olayım. Urfa meydanlarında Bin yıldır kardeş olan Kürt,  Türk ve Arap halkları bu kardeşliğin hakkını verdiler. 

Türk milleti bir kez daha destan yazdı! Gazi Meclis'i bile bombalayacak kadar gözü dönen sözde TSK vatan haini şebekenin son darbe girişimi bertaraf edildi. Kutlu olsun. 15 Temmuz günü Demokrasi Bayramıdır.

15 Temmuz gecesi  iki Boğaz köprüsünün trafiğe kapatıldığını okuduğum an içim ürperdi. Ne oluyor, Türkiye’de yeni bir bombalı eylem mi? Var dedim kendi kendime… Biraz zaman geçti ve Darbe girişimini herkes gibi bende öğrenince  Gazeteye gelerek gelişmeleri yakından takip ettim. Bu Darbeye karşı gelinmesi Halkın ayaklanması gerektiğini düşündüm  kendi kendime ve www.urfastar.com haber sitesinden Halka sokağa inmesi çağrısında bulundum. Telefonla eş ve dostları aradım meydanlara inme zamanı dedim. Urfa kardeşlerim sosyal medya üzerinden örgütlendiler. İlk kez sosyal medya büyük bir vazifeyi ifşa etmiş oldu. Halk akın akın sokağa inmeye başladı. Valilik makamı başta olmak üzere Garnizon komutanlığı ve Ak Parti binası önünde nöbet tutmaya başladılar. Ben ilk sokağa inenleri çok iyi hatırlıyorum…

Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sokağa inin çağrısı da daha etkili oldu. Erdoğan’a gönülden bağlı olan Urfalı kardeşlerim evini terk etti. Sabaha kadar sokakta kaldı. Helal olsun size Urfalılar . Sokaklara dökülüp  demokrasiye sıkı sıkıya bağlı Polis ve Kışlasını  terk etmeyen askerin, sivil toplum kuruluşlarının, iktidarından muhalefetine siyasetin ve tüm devlet kurumlarının dik duruşu, yeni bir destan olarak tarihe geçti...

 

Urfa’da Tarih yazan gizli Kahramanlardan da söz etmeden geçmemek lazım.

Halkla  moral kaynağı  Vali Göngür Azim Tuna, BŞB Nihat Çiftçi,  Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Genel Sekreter A.Kadir Açar,İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, İl Jandarma Teşkilatı, Ak Partinin tüm kademeleri, İl Başkanı  Zeynel Abidin Beyazgül,  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, eski il Başkanları Yusuf Eğilmez, Kadir Kol, eski İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, STK Temsilcileri Sadık Sade, Abdullah Göçmez, İbrahim Çoşkun, Ahmet Eyyüpoğlu,Mehmet Kaya,Müslüm Yanmaz,  Aşiret Liderleri, ve ismini sayamadığım Kahramanlar halkıyla birlikte oldular.

Bir kez daha Urfalı olmak ve Urfalılarla gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Yüce Allah bize bir daha böyle karanlık bir gece yaşatmasın dileğinde bulunuyorum.

YORUM EKLE

banner195

banner142