Urfaspora sahip olma zamanı...

 PTT 1.Ligde mücadele eden temsilcimiz Şanlıurfaspor'da bazı şeylerin iyiye gitmediğini spor kamuoyu kadar tüm Urfa halkı iyi biliyor. Bu sezon başında gelecek ile ilgili bir hedef belirleyemeyen Şanlıurfaspor kulüp Başkanı Fethi Şimşek şimdi ise takımı kümede tutmanın derdine girdi. 
Sezon başında vasat oyuncu ve teknik heyetle başlayan ardından devre arası öncesi hiç bir tecrübesi bulunmayan ama şöhreti olan Tuğay Kerimoğlu ile anlaşan Fethi Şimşek, kötü karneye rağmen Kerimoğlu'nun arkasına duruyor. Bu karar Başkanın kararı ise saygı duymak zorundayız, ancak Urfaspora olan sevgimizden dolayı endişelerimizi ve eleştirilerimizi yapmak zorundayız. 

Ligin devre arasında istediği tüm futbolcuları menejeri Sedat Yeşilkaya ile birlikte  transfer eden Tuğay Kerimoğlu sözünde durmadı. Benim takımımı bir Ocak 2016'dan sonra görün diye açıklaması bulunan Kerimoğlu takımı yavaş yavaş kümeye düşürmenin eşigine getirdi. İç saha avantajını iyi değerlendirmeyen  Kerimoğlu'nun Boluspor maçı öncesi ve sonrasında yaşananların baş mimarıdır. 
Boluspor karşısına sahaya sürdüğü ilk 11 ve oyuncu değişikliklerini yanlış yapan Kerimoğlu maç sonrası ile yerel medya ile girdiği polemik ile basını karşısına almaya devam etti. Basın mensuplarını ise maç sonrası sergilediği tavır ise eleştiri konusu oldu. Urfaspor bu kentin markasıdır. Kimse bu marka değerinden üstün değildir. Bugüne kadar basını karşısına alan hiç kimse kazançlı çıkmamıştır. Basını karşısına alan Kerimoğlu'nun verdiği zararı ise Başkan Şimşek görecektir. Başkan Şimşek, kerimoğlu'nun ağlama-sızlamasına kanmamalı, son uyarılarını yapmalıdır.  Kerimoğlu kurmuş olduğu bu kadroya sahip olduğu gibi kentin diğer dinamiklerine de sahip olmalıdır.  Denizlispor maçı Kerimoğlu'nun kader maçıdır. Bu maçın telafisi yoktur.
İç sahada Samsun ve Boluspor'u yenemeyen bu takım  kendi sahasında , Alanya, Karabük, Trabzon1461,Adanademir ,Altınordu ve Gaziantep BŞB ile konuk edecek bu takımların hedefi belli. Dolayısı ile iç saha maçları kadar deplasman maçları da zor görünüyor.  Şanlıurfaspor zorlu bir viraj bekliyor. Ligde kalmak için en az 40 puan lazım. Bu 40 puan çok pahalıya mal olmadan tekik heyete son şans verildiyse bu şans iyi değerlendirilmelidir. Takım Denizli maçına iyi hazırlanmalıdır. Denizlispor üst üste iki maç kazandı form seviyesi yükseldi kısacası Denizli maçından puansız dönülmesi durumunda kaos ortamı devam edecektir. Karabulutların dağılması lazım bu karabulutları dağıtacak olan ise Kerimoğlu'nun ta kendisidir. 
Urfaspor cephesinde dün bazı istifalar yaşandı. İstifa eden isimlerin kararına saygı duymak lazım. ancak Başkan Şimşek, 4 yılda gönderdiği futbolcu sayısı kadar yönetici ile çalışmış oldu, bu tavır ise eleştiri konusu oluyor. 
Herşeye rağmen Bu takıma sahip olmak lazım. YORUM EKLE

banner195

banner142