Başkan Yılmaz yetimlerle bir araya geldi

Başkan Yılmaz yetimlerle bir araya geldi
banner206
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İnsani Yardım Vakfı  (İHH)’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği yetim buluşması programına Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Eşi Özlem Yılmaz ile birlikte katıldı.
   
Siverek Belediyesine ait Şehit Suat Aloğlu mesire alanında düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Başkan yardımcıları,  Siverek’te faaliyet gösteren STK temsilcileri, daire amirleri ve İHH yetkilileri katıldı.
    Siverek belediyesi ve İHH işbirliği ile İlçede 120 yetim ailenin bir araya geldiği programda yetim çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı, toplu eğlence oyunları düzenlendi. Yetim çocuklar ile birlikte halat çekme yarışmasına Belediye Başkanı Resul Yılmaz’da katıldı.
    Renkli sahnelerin yaşandığı yetim buluşması programında konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “ Hizmet belediyeciliği, kültürel belediyecilik, katılımcı belediyecilik ve tarihi belediyecilik, her ortamda da dile getirmeye çalıştığım gibi bunlar bizim için önemli unsurlar, hamdolsun ki Siverek’te de bunun güzel örneklerini vermeye çalışıyoruz, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz; ancak sosyal belediyecilik bizim için çok büyük bir öneme sahip, özellikle fakru zaruret içerisinde bulunan yardıma muhtaç, toplumun dezavantajlı grupları olarak ifade ettiğimiz kesimlere kucak açmak her zaman onların yanında yer almak dinimizin bir gereği ve hükmü olarak temel şiarımızdır, yakın çalışma arkadaşlarıma da verdiğim talimatlar arasında belediyemizin bütçesini de zorlamak suretiyle her daim fakru zaruret içerisinde olan, bakıma muhtaç ailelerin yanında olmamız gerektiğini, özellikle yetimlerimiz söz konusu olduğunda kesinlikle belediyemizin bütçesini de zorlamak suretiyle her daim yanında olmamız gerektiğini belirtiyorum.  Hayır işlerine yönelik yapılan faaliyetlerde bulunurken çoğu zaman basın önünde beni bulamazsınız; çünkü  medya önünde hayır işlerinin yapılmasına karşı olduğum gibi hiçbir arkadaşımın da bu şekilde hareket etmesine müsaade etmem; ama bu demek değildir ki bizler bir şey yapmıyoruz; ama buna rağmen bu konuda bir eksiğimiz varsa ben öncelikle sevgili yavrularımızdan ve ailelerinden özür diliyorum. Bu konuda benim ne kadar duyarlı olduğumu paydaşlarımız ve derneklerimiz bilirler ve takip ediyorlar, değerli dostlar bizler yetimlerimizi bir gün ile hatırlamamalıyız, yetimlerimiz ve öksüzlerimiz bizlere Allah’ın emanetleridir emanete ihanet etmemek bizim asli görevimizdir.” Dedi.
      
Düzenlenen çeşitli etkiliklerin ardından yapılan yemek ve içecek ikramının ardından Başkan Yılmaz ve Eşi Özlem Yılmaz yetim ailelerini tek tek ziyaret ederek sohbet etti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142