BDP'YE NEDEN OY VERMEDİNİZ İNFAZI...

.

BDP'YE NEDEN OY VERMEDİNİZ İNFAZI...
banner206

 Kobani bahanesiyle meydana gelen olaylarda hayatını kaybettiği öne sürülen Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın'ın PKK tarafından katledildiği ortaya çıktı. HDP'ye oy vermedikleri için 3 bin lira ceza kesilen Tiryaki ve Yalçın'ın Kobani olayları paravan yapılarak öldürüldüğü öğrenildi.

HDP ve PKK'nın 42 kişinin ölümüne neden olan Kobani bahaneli eylemlerinin. kanlıörgütün soygun ve haraç infazlarına da paravan olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Suriyeli ve Suudi Arabistanlı iki kişiyi soymak için Kobani eylemlerini kullanan PKK'lıların Bingöl'de katlettiği iki çocuk babası Cengiz Tiryaki ile dört çocuk babası Fethi Yalçın'ın BDP'ye oy vermedikleri için kendilerine kesilen 3 bin lira cezayı ödemedikleri için tehdit edildikleri ve ardından öldürüldükleri ortaya çıktı. Bingöl'ün Karlıova ilçesi Serpme (Altira) Köyü'nde 9 Ekim gece saat 24:00'da PKK'lılar tarafından evi basılarak ağır yaralanan Cengiz Tiryaki (42) kaldırıldığı hastanede on gün sonra hayatını kaybetti. Serpme köyünde Hüda Par üyesi olan Tiryaki'nin 30 mart yerel seçimlerinden sonra HDP ve PKK'lılar tarafından sürekli tehdide maruz kaldığı öğrenildi. Tamamının HDP'lilerden oluştuğu Serpme Köyü 30 Mart yerel seçimlerinden sonra Cengiz Tiryaki için adeta bir kabusa döndü. Akrabaları ve köylüleri tarafından sürekli tehdit edilen Tiryaki, yaşadıklarını sadece arkadaşlarına anlatarak çaresizce çocuklarının rızkının peşinde koştu.

BİZİMKİLER BECERİKSİZLİK YAPMIŞ!..

Kurban Bayramı'ndan iki hafta önce Tiryaki'ye yönelik başarısız bir suikast girişiminde bulunuldu. Ardından PKK'nın görevlendirdiği köy komitesi başkanı ziyaret ettiği Tiryaki'ye "Kusura bakma bizimkilerin beceriksizliği olmuş" diyerek tehdit etti. İki çocuk babası Tiryaki, o günden sonra uykusuz geceler geçirmeye başladı. Kobani bahaneli eylem sırasında altı PKK'lı, 9 Ekim'de yanlarında 4 köylüyle beraber Tiryaki'nin kapısına dayandı. Eve bomba atılacağı tehdidiyle dışarıya çıkarılan Tiryaki, kurşun yağmuruna tutuldu. Karlıova merkezine 6 km mesafedeki köye çağrılmasına rağmen ambulans gitmediği, jandarmanın da olay yerine intikal etmediği, savcının da bir soruşturma başlatmadığı öğrenildi. Saldırıdan sonra ailesinin kendi imkanlarıyla hastaneye kaldırdığı Tiryaki, 10 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. PKK tarafından Karlıova'da öldürülen 4 çocuk babası Fethi Yalçın'ın da HDP'den Hüda-Par'a geçtikten sonra ölüm tehditleri aldığı öğrenildi. Çocukları Sevim (14), Ertan (12), Dicle (12) ve altı aylık Efkan'ın babası Yalçın'ın hiç bir zaman siyasi tartışmalara katılmadığı ve üyesi olduğu partinin propagandasını dahi yapmadığı belirtiliyor. Yalçın'ın öldürülen Tiryaki ile de samimi arkadaş olduğu bildiriliyor.

SALDIRGANLAR KÖYÜN İÇİNDEN KAÇTI

Yalçın'ın da Tiryaki gibi HDP'ye oy vermediği için PKK'lılarca önce tehdit edildiği, PKK'nın Yalçın ve Tiryaki'ye 3'er bin TL'lik 'HDP'ye oy vermedin' cezası kestiği de öğrenildi. Fethi Yalçın dışında HDP'ye oy vermeyen herkes bu parayı ödediği ifade edilirken, Kobani bahaneli eylemler sırasında PKK'lıların Yalçın'ı da arkadaşı Tiryaki gibi pusu kurarak katlettiği bildirildi. Görgü tanıklarında (N.C) ve F.C. beyaz bir kangoyla gelen saldırganların Fethi Yalçın'ı konuştuktan sonra kurşun yağmuruna tuttuklarını anlattı. F.C saldırganların daha sonra köyün içinden geçerek kaçtığını söyledi.

STAR

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142