Kumbuzoğlu binlerce kişiye müjdeyi verdi...

Şanlıurfalılar bu fırsattı kaçırmasın

Kumbuzoğlu binlerce kişiye müjdeyi verdi...
banner206

Devlet Personel Başkanlığı EKPSS, SHÇEK atamaları ve şehit yakınlarının atama tarihlerinin 20 Mayıs'ta yapılacağını açıkladı. Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu  yazılı bir açıklama yaparak müjdeyi verdi.

engelli vatandaşların EKPSS ve kura sonucuna göre kamu kurumlarına atanmasına ilişkin aday başvuruları 15-24 Nisan 2015, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin başvuruları da 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında alındığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Bu iki grup dışında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümleri uyarınca şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Başkanlığımıza bildirilen personelin atanması da planlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın atanmasına ilişkin işlemler ÖSYM Başkanlığı tarafından, 2828 sayılı Kanun ve 3713 sayılı Kanun kapsamındaki hak sahiplerinin atanmasına ilişkin işlemler ise Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecektir. Şanlıurfa'da müracaat edecek olanların il aile ve sosyal Politikalar Müdürlüğüne müracaatlarını yapacaklardır. 

Devletimize emanet olarak değerlendirdiğimiz engelli vatandaşlarımızın, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurumlarına atanması, 20 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’nun teşrif edeceği  kura töreni ile gerçekleştirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277