7 ay süre verildi

7 ay süre verildi
banner206

Kent merkezi ile havaalanı arasında ışıksız trafik akışını sağlamak amacıyla 7 ayrı köprülü kavşak yapımını hedefleyen, bu kapsamda Diyarbakır karayolunda 2 adet köprülü kavşağı tamamlayarak hizmete sunan büyükşehir belediyesi, üçüncü köprülü kavşağı Karaköprü İlçesi Kolsuzoğlu Bulvarı’na keşisen alanda yapmak için çalışma başlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Yolu üzerinde yapımını tamamladığı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Köprülü Kavşaklarının ardından yine aynı güzergâhta havaalanına kadar trafik akışını hızlandırmak amacıyla projelendirdiği 3 katlı köprülü kavşağın yapımı için kolları sıvadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin öncülüğünde yapımına hız verilen “Narlıdere Katlı Köprülü Kavşak” öncesinde bölgede yer alan 15 adet evin kamulaştırmasını yaparak yıkımını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kavşak yapımı için ihale günü aldı. Kavşağın ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak.

KARAKÖPRÜ'NÜN HER İKİ YAKASI BİRBİRİNE BAĞLANACAK

Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesinin önemli damarlarından biri olan Yeşiloğlu Bulvarına geçiş sağlayan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarını birbirine bağlayacak olan “Narlıdere Köprülü Kavşağı” Diyarbakır Yolunun ayırdığı Karaköprü’nün iki yakası arasında kesintisiz bir ulaşım imkânı sağlayacak.

Kavşak yapımı sayesinde Çardaklıkaya Bulvarı ile Kolsuzoğlu Bulvarı 430 metrelik art germe bir viyadükle bağlanacak. Diyarbakır Yolu güzergahı ise dal-geç şeklinde olacak ve tüm proje yan yollarıyla beraber 3 katlı olarak inşa edilecek. Güzergah tamamen trafik yoğunluğundan arındırılarak Karaköprü Çevik kuvvet Kavşak Projesi yapımı sırasındaki trafik yığılmasının önüne geçilmesi planlanmaktadır.

GÜZERGÂHTA 7 ADET KÖPRÜLÜ KAVŞAK YER ALIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin projelerinin başında yer alan ulaşım sorunu doğrultusunda Diyarbakır yol aksında kent merkezi ile havaalanı arasında ışıksız trafik akışını sağlamayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, güzergahta 7 ayrı köprülü kavşağın 2 sini tamamladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Köprülü Kavşaklarının ardından Kolsuzoğlu Bulvarı, Balıkayağı Bulvarı, Metrolife Hastanesi Önü ve Cemre Tesisleri Kavşağında ışıkları devre dışı bırakacak olan köprülü kavşakların projeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanma aşamasında. Projelerin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniliyor. Karaköprü Köprülü Kavşağı ise hazırlandı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

50 METRE GENİŞLETİLECEK OLAN DİYARBAKIR YOLU'NDA ‘TRAMVAY GEÇİŞ HATTI’ PLANLANDI

35 metreden 50 metreye genişletilmesi için çalışmalara başlanılan Diyarbakır Yol güzergahı üzerinde Tramvay Geçiş Hattı’nı da unutmayan Büyükşehir Belediyesi, yolun ortasından bir tramvay hattı geçirilmesi için gerekli projeleri hazırladı. Yolun devamında Eski Karaköprü menfezinin de genişletilmesi yapılacak.

210 gün iş günü içersinde bitirilmesi hedeflenen “Narlıdere Farklı Seviyeli Köprülü Kavşak” projesinde yaklaşık 3140 ton demir, 21160 m³ beton kullanılacağı hesaplandı.

ÇEVİK KUVVET KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI BÜYÜKŞEHİR'İN GİRİŞİMLERİ SONUCU İHALE EDİLİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi yapılan ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nce yapılacak olan ‘Karaköprü Köprülü Kavşağı’nın karayolları tarafından önümüzdeki günlerde ihale edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
sırrın
sırrın - 4 yıl Önce

sırrın köprülü kavşağını bitirseler bari trafik azda olsa sakinleşse !!

Hayal ve Ötesi
Hayal ve Ötesi - 4 yıl Önce

Hani proje yonca kavşağı idi yine mahfetmişler projeyi.Salla Ustam salla

TAMMAHE
TAMMAHE - 4 yıl Önce

SIRRIN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI ZAMANINDA BİTMEDİ VATANDAŞ MAĞDUR

Şükrü fırat
Şükrü fırat - 4 yıl Önce

2 yıldır görmediğimiz milletvekilleri belediye başkaları şimdi sokak millet evet istiyorlar keşke her ay sandık olsa memleket hizmet gelir yoksa sandık olmaz hizmeti olmaz

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Şanlıurfa belediyesinin ne yapmak istediğini bilmiyorum köprü yapıyor yaya geçidi olmayan orada trafik hız sınırı 70 koymuş bence gerek yok köprü yapmaya ilk önce kırsal kalkınmaya giren yerleri ve mahalleri çarpık kentleşmeye izin vermesin. Haliliye ilçesinde yapılan inşaatların sıkı denetlemeye alınması ve bir an önce elle alınması ve belediyeler kendi binalar yapmasın. Allahtan korkuyorsanız tarım arazılerin imara açmayın gerçek hizmet yapın bunu belediye başkaların sesleniyorum yoksa iki elim yakanızda olur hakkım helal etmiyorum bu deme size komik gelir sizi Allah havale ediyorum

Kasım
Kasım - 4 yıl Önce

Peki bu kavşakları yaparken diyarbakır yolunda işyerleri nolacak öldürüyorlar bu projelerle onca insanın ekmek yediği işyerlerini

urfalı 34
urfalı 34 - 4 yıl Önce

uyu urfam uyu uyu urfalım uyu nenni

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142