Akçakale'de Kadına Sosyal Destekler Ve Kamuya Erişim Semineri Düzenlendi

Akçakale'de Kadına Sosyal Destekler Ve Kamuya Erişim Semineri Düzenlendi
banner206

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Vildan Polat Akçakale Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen kadın bilgilendirme toplantısına katıldı.

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinin Konferans salonunda gerçekleşen kadın bilgilendirme toplantısına AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın eşi Ayşenur Ayhan AK Parti Akçakale ilçe kadın kolları yönetimi ve bir çok Akçakaleli ev kadını katıldı.

Ev sahibi olarak toplantının açılış konuşmasını yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan'ın eşi Ayşenur Ayhan; "Başta AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Sayın Vildan Polat'a böyle bir toplantıyı ilçemizde gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum. Bölge olarak kadınlar açısından gerçektende dezavantajlı bir bölgede yaşıyoruz. Ama eskiye nazaran Akçakaleli kadınlar olarak AK Hükümetler döneminde çok büyük bir yol kat ettik diyebiliriz. Gerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gerekse kıymetli eşleri Sayın Emine Erdoğan hanım efendi kadınların kalkınması ve sosyal hayata katıla bilmeleri adına büyük destekler verdiler. Bizlerde Akçakale Belediyesi olarak kadının olduğu her noktaya dokunmaya ve orayı iyileştirmeye kendimize şiar edindik. Şuan içinde bulunduğumuz salonun farklı sınıflarında kadınlarımıza bir çok alanda hizmet veremeye başlayacağız kısa süre içinde, tabi bu yolda beni yalnız bırakmayan ve her zaman destekleyen Akçakale Belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan beye çok teşekkür ediyorum." Dedi.

Katılımcılara seslenen AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ise; "AK Kadınlar olarak sürekli sahadayız. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle sosyal alanlar ve hayatta artık kadınları çok belirgin bir şekilde görmek mümkün. Ben bir kez daha bu önemli toplantıyı Akçakale'mizde gerçekleştiren AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Sayın Vildan Polat'a teşekkür ediyorum." Dedi.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Vildan Polat ise yaptığı açıklamada; "Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin, gerçektende AK Parti döneminde kadın refaha ve huzura kavuştu. Bunda çok büyük emekler veren Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm KADEM temsilcisi ve üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bu gün burada siz değerli kadınlarımıza devletimizin tanıdığı sosyal haklar ve ekonomik haklardan bahsedeceğiz, sizlerden ricam iyi dinlemeniz ve verilen bu haklardan sonuna kadar faydalanmanızdır. Toplantımız hayırlara vesile olur inşallah." Dedi.

Açılış konuşmaları sonrası Konferans konuşmacısı Avukat Zehra Ayhan, sahneye çıkarak uzun uzun kadınların haklarından ve devletin kadınların yaşamlarını idame edebilmeleri ve sosyal hayata kazandırılması için çeşitli kamu kurum ve kuruluşların desteklerinden bahsetti. Seminer katılımcıların konuklara sorduğu karşılıklı soru, cevap şeklinde devam etti.  

Seminer sonrası AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Kadem Şanlıurfa İl Temsilcisi Vildan Polat ve beraberindeki heyet Akçakale Kaymakamı Hamza Özer ve AK Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık'ı ziyaret ederek ilçeden ayrıldı. 
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277