Başkan Ayhan:“Gençlerimizi Uyuşturucuya Esir Etmeyeceğiz”

Başkan Ayhan:“Gençlerimizi Uyuşturucuya Esir Etmeyeceğiz”
banner206
 Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, sadece alt ve üst yapı hizmetlerinde değil,toplumsal içerikli sorunlarda da vatandaşın emrinde olduklarını söyledi. Dünyanın en büyük sorunlarından olan madde bağımlılığı ile mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldıklarını belirten Başkan Ayhan, yaptıkları çalışmalarla gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalıştıklarını kaydetti.

Akçakale Belediyesi, vatandaşa daha iyi hizmet sunabilmek adına personeline yönelik eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Akçakale Belediyesi ile Akçakale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliğinde, belediye çalışanlarına yönelik; madde bağımlılarını tanımlama, önleme, tütün ve zararları konularında eğitim verildi.

Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim çalışmasında Akçakale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Şemse Bulut, madde bağımlılığının nasıl başladığı, bağımlılıkla nasıl mücadele edileceği hakkında bilgi verdi.

Madde bağımlılığının dünyanın en büyük sorunlarından biri olduğunu belirten Bulut, son yıllarda madde bağımlılığında artış yaşandığını, özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin potansiyel risk grubunda olduğunu dile getirdi.

Bulut, eğitimin ardından belediye çalışanlarının sorularını da yanıtladı.

“PERSONELİN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, bilgili ve donanımlı kadroların hizmet kalitesini arttırdığına dikkat çekerek, bu kapsamda belediye personeline yönelik eğitim çalışmalarına önem verdiklerini söyledi.

Amaçlarının toplumsal farkındalık yaratmak ve belediye personelini bilinçlendirmek olduğunu belirten Başkan Ayhan, “Belediye olarak yol, temizlik, park gibi asli hizmetlerimizin yanı sıra hayatın her alanında vatandaşımızın yanında olmaya, dertlerine çözüm bulmaya gayret ediyoruz. Çünkü biz sadece yol ve park yapmak için değil vatandaşımızın her derdine derman olmak için bu göreve talip olduk” dedi.

“MADDE KULLANIMI KÜÇÜK YAŞLARA KADAR DÜŞTÜ”

Daha önce de kadına yönelik şiddet, iletişim becerileri gibi farklı konularda eğitim çalışmaları yapıldığını hatırlatan Başkan Ayhan, genellikle toplumsal içerikli konuları seçtiklerini söyledi.

Madde kullanımının küçük yaşlara kadar düştüğünü dile getiren Başkan Ayhan, bu nedenle eğitimin konusunu madde bağımlılığı, tütüne ayırdıklarını dile getirdi.

Başkan Ayhan, “Belediye olarak ilçemizin birçok mahallesinde hizmete açtığımız spor alanları ile gençlerimizi sokağın olumsuz etkilerinden kurtararak spora teşvik ediyoruz. Ancak bu bizim için yeterli değil. Bağımlı olmuş gençlerimizi de düştükleri bataktan kurtararak yeniden topluma kazandırmak istiyoruz. Bugün bu eğitimi alan personelimiz yapacakları çalışmalarla uyuşturucu illetine teslim olmuş gençlerimizin yeniden hayata tutunmalarına vesile olacak” ifadelerini kullandı.

Madde ve tütün bağımlılığıyla mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldıklarını belirten Başkan Ayhan, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yürütülen çalışmaları kararlılıkla sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142