Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan:“Milletimizin Başı Sağolsun”

Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan:“Milletimizin Başı Sağolsun”

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde nöbet değişime giderken şiddetli sağanak sonucu taşan dereye devrilen Zırhlı Personel Taşıyıcı’da (ZPT) bulunan ve suya kapılarak şehit olan 2 Mehmetçik, törenle memleketlerine uğurlandı.

Olay günü sabaha karşı olayın duyulmasının ardından belediye ekiplerini seferber eden Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan da cenaze törenine katılarak,şehitlerimize son görevini yerine getirdi.

Akçakale’de 2’nci Hudut Tabur Komutanlığına bağlı 4’ncü bölükten nöbet değişimi için Yeşiltepe Karakolu’na giden 4 askerin içerisinde bulunduğu ZPT aracı, bölgedeki sağanak yağış nedeniyle Koçar Deresi’nin taşması sonucu devrilmişti.

Haberi alır almaz belediyenin tüm araçlarını arama-kurtarma çalışması için seferber eden Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ekiplerin başından bir an olsun ayrılmayarak arama çalışmalarına bizzat katıldı. Belediye ekipleri ve araçlarıyla yoğun bir arama çalışması gerçekleştiren Başkan Abdülhakim Ayhan’ın da destekleri sonucu yaklaşık 12 saat sonra askerlerimizden ikisinin cenazesine ulaşıldı. Askerlerden 2’si kurtulurken, Piyade Sözleşmeli Er Cuma Ali Akçal ve Piyade Sözleşmeli Er Esat Ertaş, şehit oldu. Şehit olan askerler, Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından Türk Hava Yolları’na ait uçakla memleketlerine uğurlandı.

Törenin ardından açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, vatanı korumak pahasına canlarını siper eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Milletimize baş sağlığı dileklerini iletti.

Törende Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa büyük şehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla,ilçe belediye başkanları ile askeri ve sivil erkan yer aldı. 
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142