Birecik'te imzalar atıldı

Birecik'te imzalar atıldı
banner206
 Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinin tarihi ve turistik mekanları ve ilçeyle özdeşleşen Kelaynak kuşları, posta pullarıyla Türkiye’nin dört bir yanına ulaşacak. 

Birecik Belediyesi ile PTT Genel Müdürlüğü hem pul ve pulculukla uğraşanların yüzünü güldürecek, hem de ilçenin posta pulları ile tanıtımına katkı sağlayacak bir işbirliğine imza attı.
PTT Başmüdürü Mustafa Kargın beraberinde Pazarlama Müdürü Faik Deniz ile, Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı’nı makamında ziyaret ederek, özel olarak hazırlanan ve üzerinde ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yer aldığı pulları teslim etti.
 
TEKNOLOJİ GELİŞTİ ANCAK ESKİYE ÖZLEM DE VAR
Başkan Pınarbaşı, ziyarette yaptığı konuşmada, iletişim teknolojisinin her geçen gün baş döndürücü hızla ilerlediğini ancak insanların eskiye olan özlemlerinin hiç bitmediğini söyledi.
Pınarbaşı, “Bazı şeyler vardır ki önemini hiç yitirmez. Bugün artık postalar, elektronik yöntemlerle gönderilirken bir yandan da yazılı hayat devam ediyor” dedi. 
Birecik’in tanıtımına büyük önem verdiklerini anlatan Pınarbaşı, bu amaçla yapılan her çalışmanın yanında yer alacaklarını kaydetti.
PTT Genel Müdürlüğü’nün bu yöndeki işbirliğine “Evet” dediklerine dikkat çeken Başkan Pınarbaşı, “Şüphesiz ki, Birecik’in kendine münhasır manzaraları, tarihi yerleri ve meşhur Kelaynağı var. Bunların tanıtımı için önümüze gelen fırsatı kaçırmak istemedik. Bu amaçla, büyük bir titizlikle seçilen fotoğraflar pullara işlendi. Pul koleksiyonerleri için de zengin bir arşiv ortaya çıktı. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Başkan Pınarbaşı, Birecik Belediyesi’nin posta yolu ile yapacağı tüm yazışmalarında ilçenin tanıtımına özel hazırlanan pulları kullanacaklarını da sözlerine ekledi.
 
PULLARDA NELER VAR?
PTT Genel Müdürlüğü ve Birecik Belediyesi’nin işbirliği ile hazırlanan özel koleksiyonda yer alan pulların üzerinde, Birecik Kalesi, Birecik Belediyesi’nin Sahil Projesi, ilçenin genel görüntüsü, Fırat Nehri üzerinde tur düzenleyen gemiler ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Birecik’in sembolü Kelaynak kuşlarının fotoğrafları bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142