Engelliler Halfeti'de stres attı

Engelliler Halfeti'de stres attı
banner206
 Sosyal Belediyeciliği her alanda sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bu kez engelli bireyleri ve ailelerine Halfeti ilçesinde unutulmaz bir gün yaşattı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez ve ilçede tespit ettiği 100 kişilik engeli grup ve ailelerini saklı cennet diye adlandırılan turizm ilçesi Halfeti’ye götürerek gezme ve eğlenme imkan sağladı.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığı Engeliler Şube Müdürlüğü tarafından 100 kişilik engelli gurup ve ailelerini Halfeti ilçesine götürerek Engelli ve ailelerin  ilk kez düzenlenen gezi programı ile  Halfeti’yi görme imkanı buldu. Zihinsel Engelliler Halfeti’de tekne turu ile doğal güzellikleri keşfetti. Dubalarda yenilen öğlen yemeğiyle engelliler coştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi engelliler şube müdürlüğü tarafından organize edilen engelli gurupların ve aileleriyle birlikte günülerince felekten bir gün geçirdiler eğlendiler.  
Eyyübiye bedensel engelliler dernek başkanı imam Karataş ve Hilvan Engelliler Dernek başkanı Ömer Faruk Köylü ve engelli üyeler;  "Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Nihat Çiftçi'ye  teşekkür ediyoruz. Üyelerimiz ve ailelerimizle çok güzel bir gün geçirdik. Halfeti ilçemizi ilk kez gürdük. Bu kadar güzel olduğunu bilmiyorduk, gerçekten saklı bir cennet muhteşem manzarası ve güzelliğiyle bizi cezp etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olmasaydı bu güzel ilçemizi göremezdik, üyelerimizin maddi imkanları yok.  Engelliler araçları olmasaydı engellilerimiz bu güzel imkanlardan faydalanmazdı" dediler.

Hilvan engelliler derneğinden Ozan Cuma (dengbej) Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bir türküyle teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142