Kırsala en büyük yatırım yapıldı

Kırsala en büyük yatırım yapıldı
banner206
 Büyükşehir Belediyesi, yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük 7. ili konumundaki Şanlıurfa'ya kırsal yol bakımından tarihinin en bsüyük yatırımını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesinin kırsalda yürüttüğü çalışmalar sayesinde özellikle grup yolları ve kırsal mahallelerde büyük değişim yaşanması sağlandı. 
Şanlıurfa merkez ilçeleri başta olmak üzere 10 ayrı ilçede alt ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde vatandaşların belediyecilik hizmetlerinden eşit ölçüde faydalanmalarını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler ile yüklenici firmaların koordineli bir şekilde yürüttüğü çalışmalar kapsamında 13 ayrı ilçe kırsalında 3 yıllık süreçte toplam 3 bin 250 kilometre sathi asfalt serimi işlemi gerçekleştirdi.

2017 YILINDA HEDEF İKİYE KATLANDI
2017 yılı içersinde bin kilometre sathi asfalt sermeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kasım ayı başlangıcı itibariyle bu hedefini yaklaşık ikiye katlayarak bin 700 kilometre sathi asfalt sermeyi başardı.
Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç ve Viranşehir olmak üzere 13 ayrı ilçede çalışmalarını yaz ayları boyunca aralıksız sürdüren ekipler, kırsal mahalle yollarında büyük değişimin yaşanmasını sağladı.

İLÇE KIRSALLARINDA BETON YOL UYGULAMASINA GEÇİLDİ
İlçe kırsalında 20-25 yıl boyunca hiç bozulmayan yollar inşa etmeyi hedefleyen ve bu kapsamda ‘Beton Yol Uygulamasını’ bu yıl ilk defa hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, bu kez tüm ilçe kırsallarını beton yol ile buluşturdu. 

536 KM BETON YOL DÖKÜMÜ YAPILDI
Merkez ilçeler dışındaki en büyük nüfus yoğunluğuna sahip Siverek ve Viranşehir'i ‘Pilot Bölge’ olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi, bu alanlardaki kırsal bölgelere toplamda 536 kilometre beton yol yapımı gerçekleştirdi.

5 BİN 945 KM STABİLİZE YOL, 57 BİN 400 TON ROTMİKS YAMA 
Kırsal mahallelerde ulaşım şartlarını iyileştirme çalışmalarını da sürdüren Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede ilçe kırsalında 5 BİN 945 kilometre stabilize yol yaparak kırsal mahalleleri çamurdan ve çukurdan kurtardı. Ekipler ayrıca 57 bin 400 ton rotmiks yama çalışması yaptı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142