Sevinçle karşılandı

Sevinçle karşılandı
banner206
 Ceylanpınar ilçe kırsalında asfaltlama çalışmaları devam ederken yolları asfalt olan mahalle sakinleri adeta bir bayram havası yaşıyorlar.

Uzun yıllar toz, toprak ve çamurla boğuşan ve neredeyse asfaltın adını unutan Ceylanpınar kırsal mahalle sakinleri hizmet görmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Kırsalda yaşayan vatandaşların şehirle irtibatını sağlayan ve medeniyete giden yol olarak tabir edilen yollar asfaltla buluşuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Ceylanpınar Belediyesinin koordineli yürüttükleri çalışmalar kapsamında ilçe kırsalında toplam 60 KM'lik yol ağı asfalt programına alındı. Yolun 38 KM'lik kısmında mekanik malzeme serimi tamamlanırken bir yandan da asfaltlama çalışmaları süratle devem ediyor. Asfaltlama çalışmaları kapsamında Aşağı Taşyalak ana ve bağlantı yolları asfaltlanırken köy sakinleri büyük bir mutluluk yaşıyor.

KIRSAL MAHALLELERDE BAYRAM HAVASI YAŞANIYOR

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, kırsal mahallelerde asfaltlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğimi söyledi. Yıllarca hizmet görmeyen kırsal mahalleleri asfaltla buluşturduklarını aktaran Bayol, mahalle sakinlerinin bir bayram havası yaşadıklarını aktardı.

19 YIL SONRA YOLLARI ASFALT YAPILDI

Aşağı Taşyalak Mahalle Muhtarı Hamit Polat da en son 1998 yılında yollarının asfalt yapıldığını belirterek o günden sonra asfalt yüzü görmediklerini söyledi. Çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya teşekkür eden Polat, yollarının yapılmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirtti.

Mahalle sakinlerinden Fahrettin Polat da yazın tozdan ve kışın da çamurdan kurtuldukları için büyük bir sevinç yaşadıklarını anlattı. Polat, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142