Siverek'in su problemi kökten çözülüyor

Siverek'in su problemi kökten çözülüyor
banner206
 Siverek'in en büyük sorunlarından olan içme suyu sorununu çözmek için kurulan arıtma tesisinde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Siverek'in su sorununu temelden çözüyoruz" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde olduğu gibi Siverek ilçesinde de gerek altyapı gerek üstyapı hizmetlerinde yatırımlarını sürdürüyor. İlçe merkezi ile kırsalda yürütülen çalışmalarla Siverekliler hak ettikleri hizmetlere kavuşuyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ŞUSKİ ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, altyapı, üstyapı ve park-bahçelerdeki çalışmalarına yoğun tempo ile devam ederken, Siverek'e yapılan içme suyu arıtma tesisi ile içme suyu sorunu temelden çözülüyor.

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti il ve ilçe teşkilat üyeleriyle birlikte tesiste incelemelerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi: " Siverek 253 bin nüfusluk büyük bir ilçemizdir. Siverek yıllardır içme suyunu kuyulardan sağlıyor. Hem kalite anlamında hem de suyun halka ulaşması anlamında büyük enerji sarfiyatı var. Siverek İçme suyu arıtma tesisi, ana isalesi yapılıyor. Siverek içme suyu dağıtım şebekesi ihale ediliyor. Atatürk barajı içme suyu havzasından alınacak olan su tesiste arıtılacak. Buradan da pompajla Siverek'e verilecek. Dağıtım şebekesine ve depoların yapımına başlanıldı. Siverek'in su sorununu temelden çözüyoruz. İşin üzerindeyiz" diyerek hayırlı olmasını diledi.

Başkan Çiftçi ve beraberindekiler tesisteki incelemelerin ardından ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 10:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Narlıkuyu Mahallesi
Narlıkuyu Mahallesi - 3 yıl Önce

Karaköprü de hergün su kesiliyor. Bu adamlar bu işi YAPAMIYOR!

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142