Urfa BŞB'den Birecik'e yatırım

Urfa BŞB'den Birecik'e yatırım
banner206
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Birecik ilçesinde 170 bin metrekare sıcak asfalt ile 118 bin 600 metrekare kilitli parke taşı döşeyerek ilçeyi çamur ve tozdan kurtardı. İlçede Prestij Cadde ile cephe sağlıklaştırma çalışmasıyla halkın takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi ilçede çalışmalarını sürdürüyor.

BİRECİKLİLER’DEN BÜYÜKŞEHİR’E TAM NOT

13 ilçeye eşit bir şekilde hizmet veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Birecik ilçesinde Asfalt ve Kilitli parke taşı çalışmasını sürdürüyor. Birecikliler, başta sıcak asfalt hizmeti olmak üzere ilçeye kazandırılan belediyecilik hizmetlerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesinin ilçeye yaptığı hizmetlerle ilçenin çehresinin değiştiğini ve ilçenin modern ve yaşanabilir bir ilçe haline geldiğini söylediler.

MAHALLE YOLLARI SICAK ASFALTLA TANIŞTI

Büyükşehir Belediyesi, Birecik ilçesinde Mezra Mahallesi, Mezra İlkokulu ve Ortaokulu, TOKİ Mahallesi, İlçe Devlet Hastanesi-Mezbahane Yolu ve Zeytinlik Mahalle yollarında sıcak asfalt hizmetini tamamladı. Oldukça kötü olan, çamur ve çukurdan geçilmeyen yolları tarihinde ilk kez sıcak asfalt ile tanıştıran Büyükşehir Belediyesi’ne mahalle sakinleri teşekkür etti. Ayrıca Birecik ilçesinde daha önce Bağlarbaşı, Meteler, Surtepe ve diğer mahalle yolları Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt atağı ile değişimi yaşarken ‘Prestij Cadde Uygulaması’ kapsamında Sahil Caddesi, 10 Temmuz Caddesi, Aydın Mirkelam Bulvarı, Belediye Caddesi ve İlçe Sebze Halini kapsayan alanda asfaltla hizmeti sunuldu.

170 BİN METEKARE SICAK ASFALT VE 118 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Birecik'te başlatılan gelişim ve dönüşüm kapsamında 170 bin metrekare sıcak asfalt yapılırken, Birecik mahallerinde 118 bin 600 metrekare kilitli parke taşı döşeyerek ilçeyi çamur ve tozdan kurtardı.

BİRECİK’TE CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Tarih ve turizm kenti olan Şanlıurfa'nın Fırat kenarındaki ilçesi Birecik’te yapımı tamamlanan prestij caddelerde cephe iyileştirmesi yapan Büyükşehir Belediyesi ilçenin en işlek caddesinde cephe iyileştirme çalışmasını sürdürüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Koruma ve Denetleme (KUDEM) Müdürlüğünce yürütülen çalışmadan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Birecikliler, uygulamadan oldukça memnun olduklarını söylediler.

Büyükşehir Belediyesi KUDEM Müdürlüğü daha önce Eyyübiye İlçesinde Divanyolu, Haleplibahçe, Topdağı, Harran Kapı Caddesi, Siverek ve Viranşehir ilçesinde ise prestijli caddelerde cephe düzenlemesini tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142