Urfa Büyükşehir, estetik görüntü kazandıracak

Urfa Büyükşehir, estetik görüntü kazandıracak
banner206
 Tarih ve turizm kenti olan Şanlıurfa'nın tarihine ve turizmine uygun olarak cadde ve cephe iyileştirmesi yapan Büyükşehir Belediyesi kentin en işlek caddesinde cephe iyileştirme çalışma başlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin en işlek caddesi olan Divanyolu Caddesi ile Balıklıgöl arasındaki yol güzergahında Prestij cadde ve cephe iyileştirme çalışmasını denetleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seyfettin Gencer, "Divanyolu caddesinde görselliği ön plana çıkaracağız" dedi.

Şanlıurfa'da tarihi Urfa evlerinin korunması ve yapıların iyileştirilmesi ile tarihi sokakların dış cephe iyileştirme çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Koruma ve Denetleme (KUDEM) Müdürlüğü, kentin en işlek caddesi olan Divanyolu Caddesinde Prestij Cadde ve cephe iyileştirme çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışma kapsamında Balıklıgöl, Haşimiye Meydanı, Yıldız Meydanı ile Kapaklı Pasajı arasında kalan yol güzergahındaki işyerleri, binalar ve tescilli yapılarda aslına uygun olarak düzenleme çalışması yapılacak. Proje kapsamında; tente, tabela ve dış cephe boyamada Divanyolu Caddesinde standart uygulama yapılacak. Büyükşehir Belediyesinin başlattığı çalışmayla birlikte Divanyolu caddesinde görüntü kirliliği ortadan kalkmış olacak.

GENCER, GÖRSELLİĞİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seyfettin Gencer, Divanyolu Caddesi üzerinde başlatılan Prestij Cadde ve Cephe düzenleme çalışmalarını inceledi. Çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi alan Gencer, Divanyolu caddesinde görselliği ön plana çıkaracak bir çalışma başlattıklarını ifade ederek "Divanyolu Caddesinde cephe düzenleme çalışmalarına başladık. Balıklıgöl, Haşimiye Meydanı, Yıldız Meydanı ve Kapaklı Pasajı arasında yer alan Divanyolu Caddesi üzerinde bulunan iş yeri ve binalarda cephe düzenleme çalışmalarına başladık. Bu bölgelerin tamamında cephe düzenlemesi, tescilli yapıların projelerine uygun olarak düzenlenmesi, tabela ve tentelerin bütün görselliğe hitap edecek şekilde proje kapsamında düzenlenecektir. Divan yolu bilindiği gibi bölgemizin en can damarı merkezi yollarımızdan biridir. Biz bu yola çok önem veriyoruz. Çünkü bu yol gerek yerli, gerek yabancı ve Şanlıurfa'da yaşayan vatandaşlarımızın her zaman kullandığı yoğun bir alandır. Bu alanda görselliği en ön plana çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgede çalışırken vatandaşlarımızın ve esnafımızın işlerini aksatmayacak şekilde çalışma yürütülmesi için büyük bir çaba gösteriyoruz" dedi.

Divanyolu caddesinde dış cephe çalışması başlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, daha önce kentin Haleplibahçe, Topdağı, Harran Kapı Caddesi, Birecik, Siverek Viranşehir ilçesinde dış cephe düzenlemesini tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142