Zeytin Dalı parkında çalışmalar hızlandı

Zeytin Dalı parkında çalışmalar hızlandı
banner206
"Yeşil Bir Ceylanpınar" sloganı ile ilçenin dört bir yanına parklar yapan Ceylanpınar Belediyesi park bulunmayan mahallelere yeni parklar yapmaya devam ederken, yapımı devam eden 15 Temmuz Mahallesi Zeytin Dalı Parkı'nda çalışmalar hız kazandı.

Her mahalleye bir park projesi kapsamında çalışmalarına aralıksız devam eden Ceylanpınar Belediyesi 15 Temmuz Mahallesi’nde yeni bir park için çalışmalara başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda temeli atılan Zeytin Dalı Parkı'nda çalışmaların büyük bir bölümü bitirildi. 

İLÇE HALKI İÇİN SOSYAL DONATI ALANI OLACAK
Ceylanpınar Belediyesi tarafından 15 Temmuz Mahallesi'nde büyük bir alan üzerine park yapım işi gerçekleştiriliyor. Park yapımı kapsamında 1 adet çocuk oyun alanı, koşu yolları yapılıyor. Ayrıca park alanı içerisinde bütün alanı çevreleyecek şekilde koşu ve yürüyüş yolu da yapılıyor. 15 Temmuz Mahallesi'nde yapımı devam eden park, bölge halkının dinlenip spor yapabileceği bir alan oluyor. Park alanında ayrıca kamelyalar, oturma bankları ve çeşme yapımı da tamamlandı. Son olarak ise Zeytin Dalı Parkı'nda elektrik altyapı çalışmaları bitti. Parkın şu anda ise idari bina ile WC binası yapım işi devam ediyor. Park kısa süre içerisinde tamamlanarak Ceylanpınarlı vatandaşların hizmetine sunulacak.

"YEŞİL ALANA OLDUKÇA ÖNEM VERİYORUZ"
Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altun, sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda yeşil alanlara önem verdiklerini ifade etti. Altun, "15 Temmuz Mahallesi'nde yapımı devam eden Zeytin Dalı Parkı'nı inceledik. İnşaatımız hızla devam etmektedir. Aşağı yukarı çalışmaların yüzde 90'ını tamamlamış durumdayız. Elektrik altyapısı, oyun grupları ve kamelya işi tamamlandı. Sosyal belediyecilik anlamında vatandaşlarımızın daha nezih bir ortamda vakit geçirebilmeleri için yeşil alana oldukça önem veriyoruz. Parkı en kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.  Böylece bu mahallede oturan vatandaşlarımızın çocuklarıyla ve aileleriyle birlikte güzel vakit geçirecekleri nezih bir ortam oluşturmuş olacağız. Başta mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142