Title of a News Article

Akçakale Belediyesi harekete geçti! Suç duyurusunda bulundular

Akçakale Belediyesi harekete geçti! Suç duyurusunda bulundular
banner206
banner279

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı hedef alarak eleştiriyi aşan, iftira ve hakaret içerikli paylaşımlar yapan “Telebyad Akçakale” isimli sahte hesap için suç duyurusunda bulunuldu.

Akçakale’de siyasi isimleri hedef alan ve Akçakale halkı tarafından da kim yad akimler olduğu merakla beklenen sahte hesap için hukuki süreç başladı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, belediye kurum amirleri ve personellere hakaret içerikli paylaşımlar yapan “Telebyad Akçakale” isimli sahte hesap için Vekil Akay ve Başkan Yalçınkaya adına Avukat Şerafettin Akay harekete geçti ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

VEKİL AKAY: SOSYAL MEDYA TERÖRÜ OLDUKLARI AÇIK VE NETTİR

Konuya dair açıklama yapan Av. Akay “Sosyal medya terörü deşifre edildi… #mertizlenirnamertgizlenir” dedi ve ellerine ulaşan belgeler neticesinde hesabı kullanan yada kullananların örgütlü bir şekilde hareket ettikleri gerçeğine ulaştıklarını belirterek “Uzun süre devam etmekte olan paylaşım şeklinde fiilleriyle bir çok şahsa hakaretler, iftiralar halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, özel hayatın gizliliğini ihlal, karalama gibi suçları sosyal medya aracılığıyla işledikleri sabit olduğu kanaatindeyiz.

Bir çok suç duyurusu şikayet oluşturulmuş olmasına rağmen şahısların tespiti mümkün olmamıştır. Aralık 2021 tarihinde almış olduğumuz isimsiz bir maille gelen evrak bilgi ve belgelerle şahısların kim olduğu aralarındaki yazışmalar, örgüt şeklinde hareket etmeleri suçlu ve suçun ortaya çıkması için gerekli tüm bilgiler tarafımıza ulaşmış ve bu netice itibariyle toplumun her bireyinin mağdur olduğu ve tüm bireyleri ilgilendiren bahse konu hususlar sebebiyle şahıslar hakkında gerekli soruşturma yapılması açısından suç duyurusunda bulunma zarureti hasıl olmuştur.

Tarafımıza ulaşan bilgi ve belgeler üzerinde yapılan çalışmalar incelemeler neticesinde söz konusu facebook hesabının sahte hesap olduğu, hesabı yöneten admin/adminlerin örgütlü bir şekilde çalıştıkları, ilgili sayfa yöneticilerinin Şanlıurfa Akçakale Belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı, belediye personellerini ve yakınları ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ve yakınlarını hedef aldığı; iftira, karalama, özel hayatın gizliliğini ihlal, devlet büyüklerine hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarını işledikleri ve sosyal medya terörü oldukları açık ve nettir.” ifadelerini kullandı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK. DEŞİFRE EDİLDİLER”

Sayfayı kullanan yada kullananların deşifre edildiğini dile getirerek konuyla ilgili gerekli işlemleri başlattıklarını duyuran Av. Akay, söz konusu sayfa ile ilgili mağduriyet yaşayanlara da şöyle seslendi:

 “Bununla ilgili hedef alınan şahıslar Mv.Ahmet Akay Akçakale Belediyesi, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve Mustafa Erat adına vekaleten suçlular hakkında Akay hukuk olarak suç duyurusunda bulunduk. Sosyal medya terörü ve örgütlü bir şekilde hareket eden bu gizli grup deşifre edilmiş olup bununla ilgili şikayette bulunmak isteyen tüm herkes bize veya avukatlarına vekalet vermek suretiyle davanın takipçisi olabilir… Kamuoyuna duyurulur…” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142