Kana bulayacaklardı, tepelerine çöküldü

Kana bulayacaklardı, tepelerine çöküldü
banner206

Diyarbakır ve İstanbul'da terör örgütü PKK'nın uyuyan hücrelerine yönelik yapılan operasyonda, biri devlet hastanesinde anestezi teknikeri olan 4 terörist eylem hazırlığındayken yakalandı.

Terör örgütü PKK'nın Diyarbakır ve İstanbul'da uyuyan hücrelerine yönelik yapılan operasyonda, örgütün gizli şehir yapılanması kadrosunda bulundukları ve şehirlerde eylem yapmak üzere hazır bekledikleri belirlenen 4 şüpheli gözaltına alındı.

BOMBALI EYLEM İÇİN EĞİTİM ALMIŞLAR

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütünün dağ kadrosuna 2013 yılında katılım yapan Mazlum Serhat kod adlı İ.K, Tayhan Umut Çektar kod adlı M.S, Mahir Amed kod adlı R.S ve Armanç Xebatkar kod adlı M.T'nin kırsal alanda patlayıcı madde ile metropollerde eylem yapmak üzere eğitim aldıkları, örgütünün "gizli şehir "yapılanması kadrosunda bulundukları, şehirlerde saldırı yapmak üzere "uyuyan hücre" olarak hazır bekletilerek görevlendirdikleri tespit edildi.

Son Dakika! Eylem hazırlığında olan, biri devlet hastanesinde görevli 4 PKK'lı terörist yakalandı

TERÖRİSTLERDEN BİRİ DEVLET HASTANESİNDE GÖREVLİ

Şüphelilerden Mazlum Serhat kod adlı İ.K.'nın Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde anestezi teknikeri olarak çalıştığı tespit edildi. Şüpheliler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. haberler.com

Son Dakika! Eylem hazırlığında olan, biri devlet hastanesinde görevli 4 PKK'lı terörist yakalandı

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142