Memleket meclisinden açıklama

Memleket meclisinden açıklama
banner206
 ŞANLIURFA MEMLEKET MECLİSİNDEN DARBEYE KARŞI BİLDİRİ
15 Temmuz 2016 günü akşamı üzülerek belirtiyoruz ki  Türkiye  demokrasi tarihi adına kap kara bir gün yaşanmış, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızan paralel yapı(Fetö) mensuplarınca fütursuzca bir darbe girişiminde bulunulmuştur.

 Devletin askeri araçlarını, silahlarını,uçaklarını gasbederek millete karşı kalkışmada bulunan bu hainler, ülkenin savunması için milletin kaynaklarıyla alınan bu silahları yine millete karşı kullanmış ve demokrasinin korunması adına tankların önüne bedenlerini atan onlarca kişiye ateş ederek şehit etmiştir.

Geçmişte  olduğu gibi tavrını demokrasiden ve hürriyetten yana kullanan Türkiye milleti kendisine yakışanı yapmış ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla meydanları, sokakları doldurarak bu hain girişime dur demesini bilmiştir. Özelikle darbeye karşı en makul ve yerinde refleksi Şanlıurfa halkı sokaklara inerek yüz binlerce kişi ile gerçekleştirmiştir.

Milletin kaynaklarıyla alınan savaş uçaklarını, helikopterleri, tankları kullanarak, milletin meclisini, emniyetini, istihbarat teşkilatını bombalayan, vatan evlatlarını şehit eden bu hainlerin her biri tarihin kara sayfalarında yerlerini alacaktır.

Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanmıştır. Darbe girişimine karşı en keskin şekilde tavır sergileyen Cumhurbaşkanı'mızı, hükümetimizi, tüm parlamento üyelerimizi, silahlı kuvvetlerimizi, tüm devlet kurumlarımızı ve halkımızı engin takdir hislerimizle kutluyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da demokrasinin yanında olmayı kendisine şiar edinen Şanlıurfa memleket meclisi, ülkemizin demokrasi ve istiklal mücadelesinde, her türlü katkıyı sağlamayı asli görevi olarak addediyor, demokrasinin kesintiye uğratılması yolundaki her girişime tepkisini koymaya devam edeceğini kararlılıkla bildiriyor, bu vesileyle darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenlere Allahtan Rahmet yaralılara geçmiş olsun diyor, ülkemizin bu tür olayları bir daha yaşamamasını temenni ediyoruz. 

 


Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142