Urfa sınırında yakalandılar

banner279

Şanlıurfa'nın Akçakale sınırında, PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda Türkiye'ye sızmak isteyen Suriye uyruklu 8şahıs, beraberinde mayın ve patlayıcı madde ile yakalandılar.

Şanlıurfa ve Türkiye'nin birçok ilinde eylem yapmak istedikleri öğrenilen teröristler Şanlıurfa Emniyeti tarafından kıskıvrak yakalandı. Olası eylemler bu şekilde önlenmiş oldu. 

Şahısların üzerinde bulunan çantalarda yer alan patlayıcı maddeler ise bomba imha ekiplerinde etkisiz hale getirildi.

Yakalanan şahısların emniyetteki sorguları sürüyor.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar denildi;

• Suriye ülkesinde PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün kontrolünde bulunan Rakka bölgesinden ülkemize batı illerimizde sansasyonel eylem yapmak amacıyla İlimiz Akçakale ilçesi Şehit Teymen Özkul Hudut karakolu sorumluluk bölgesinden ülkemize 04.03.2021 günü illegal yollarla geçiş yapan *(8)* Suriye uyruklu şahıs yakalanmış, 

• Şahısların üzerinde bulunan çanta içerisinde yapılan kontrollerde; *2 parça halinde pil, cep telefonu ve claymore mayını ile desteklenmiş yaklaşık 4 kg patlayıcı madde* gerekli çevre güvenliği alınarak bomba imha ekiplerince olay yerinde imha edilmiştir.

• Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. 

• Yakalanan (8) şahsın Emniyet Müdürlüğümüzdeki işlemleri devam etmektedir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142