Mirkelam " Ak Parti demek güçlü Türkiye demek"

Mirkelam " Ak Parti demek güçlü Türkiye demek"
banner206

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam AK Parti'nin kuruluşunun 18.yılı sebebiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Ak Partili Birecik ilçe Belediye Başkanı Mirkelam , mesajında, AK Parti ile Türkiye'nin yükselişe ve yeniliklere geçtiğini belirtirken mazlum halkların ve İslam coğrafyasının da umudu olduğuna işaret etti.

2001 yılında siyaset sahnesine giren AK Parti’nin, başarılarla dolu 17 yılı geride bıraktığını ve Ülkeye önemli hizmetlerin yapıldığını  belirten Başkan Mirkelam açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Tam 18 yıl önce bugün Türkiyede yep yeni bir sayfa açıldı. 

14 Ağustos 2001 yılında siyaset sahnesine girdi ve  AK Parti başarılarla dolu 17 yılı geride bıraktı. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yola çıkarken "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" dedi sözümüzde durdu. 17 yılda girdiği bütün seçimleri kazanan ve Türkiye siyaset tarihinde benzeri olmayan bir şekilde kesintisiz bir şekilde tek başına iktidar olan AK Parti ile hiçbir şey eskisi gibi olmadı. 17 yıl boyunca Dile getirilmeye bile cesaret edilemeyen reformları birbir hayata geçiren AK Parti Türkiye’nin kronikleşmiş sorunlarını birer birer çözerken, umudun ve inancın adı oldu. Bir bölgenin, bir sınıfın, bir çıkar grubunun temsilcisi değil, bütün vatandaşlarımıza, bütün coğrafyamıza dokunarak büyüttüğümüz Türkiye ile mazlum halkların ve İslam coğrafyasının da umudu oldu.”

17 yıl boyunca AK Parti’nin ilerleyişine engel olunmak maksadıyla yapılan girişimlere işaret eden Mirkelam , sözlerini şöyle sürdürdü:

“367 krizinden e-muhtıraya,  kapatma davasından Gezi olaylarına ve 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar; bu kutlu yürüyüşümüzü durdurmaya çalışanlara rağmen durmadık, yılmadık, yola devam ettik.Kutlu yürüyüşümüz, en son tarihimizin gördüğü en büyük ihanetlerden biri olan 15 Temmuz darbe girişimi ile durdurulmaya çalışılsa da milletimize olan inancımız ile o ihanet girişimine de boyun eğmedik.18. yılında AK Parti; yılmadan, durmadan, duraklamadan, çıktığı yoldan şaşmadan yürüyüşüne devam ediyor. İlk günkü aşkla, şevkle, inançla, ülkemizi hak ettiği yere getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak millete hizmet yolunda çalışmaya devam ediyoruz.17 yıldır yaptığımız gibi bundan sonra da yapılamayanı yapacak, başarılamayanı başaracak, Türkiye’yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağız.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” diyerek ülkemizi çok daha güçlü yarınlara taşıyacağız.Biliyoruz ki; AK Parti demek, güçlü Türkiye demektir. Bu gerçeği unutmayacak, yine “durmak yok yola devam” diyeceğiz. Bu vesileyle; mensubu olmaktan gurur duyduğum AK Parti’nin 18. Kuruluş yıldönümü kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142