Siverek belediyesinde çalışmalar devam ediyor...

Siverek belediyesinde çalışmalar devam ediyor...
banner206
 Siverek'in çehresi dev projelerle değişiyor
Siverek Belediyesi tamamlanan, devam eden ve planlanan dev projelerle kentin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Göreve geldikleri gün toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunan Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ilçede en büyük eksikliğin park ve yeşil alanlar olarak belirlemesinin ardından çalışmalara hız kazandırdı.

Viranşehir - Siverek karayolu 5'inci kilometresinde fidanlık olarak bilinen alanda ve 15 Temmuz şehidi Suat Aloğlu'nun isminin verildiği mesire alanından sonra Şanlıurfa - Siverek karayolu 10'uncu kilometresinde atıl durumdaki SODES Parkı'nda çalışmalara başlayan Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilk etabı tamamladı.

Temizleme çalışmalarının ardından ağaçlandırma ve sulama sistemi tamamlanan alanda çim ekimini bitiren ekipler, kamelya ve mangalların montajında sona yaklaştı. 

-150 bin m2'lik bir alana sahip

150 bin m2'lik alanda yapımı devam eden mesire alanının ilk etabını tamamlayan Siverek Belediyesi, alanın piknik yapmak isteyenlerin hizmetine açıldığını bildirdi.

Birinci etabın vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirten Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, "Toplamda yaklaşık 150 bin m2'lik devasa bir alana sahip bir mesire alanı ve birinci etabını çok şükür tamamladık. Şuan hizmete hazır durumda ama birinci etabın tam kapasite hizmet vermesi hafta sonunu bulur. Çok güzel bir görüntüye sahip ki emeği geçen bütün çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum." dedi.

Bütün vatandaşları hafta sonuna kadar mesire alanına beklediklerini dile getiren Öncül, "Tüm halkımızı alanda piknik yapmak için mutlaka bekliyoruz. Nezih ve refah bir ortam hazırladık onlar için. Alanda devasa büyüklükte olduğu için projede ona göre hazırlandı, oyun gruplarından tutun da futbol sahasına, kafeteryasından tutun da yürüyüş yollarına kadar her şey detayları ile düşünüldü. Bisiklet yolları ve şelalenin yanı sıra bir mesire alanında olması gereken her şey yani halkımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağı araç ve gereç mevcut durumda." diye konuştu.

-500 araçlık otopark alanına sahip

Araçlarıyla mesire alanına gelmek isteyenler için giriş ve çıkışları ayrı yerlerde olan yaklaşık 500 araçlık otopark yaptıklarını ifade eden Öncül, şunları söyledi: "Yaptığımız otoparka araçlarını park ederek rahat bir şekilde pikniklerini gönül rahatlığıyla yapabilecekler. Piknik için gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Alanın tüm halkımıza ve memleketimize hazırlı olmasını diliyorum."


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277