Esad da şartını açıkladı

.

Esad da şartını açıkladı
banner206
İtalyan RAI UNA Televizyonuna konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, iç savaşa son verecek siyasi surecin başlaması için 'terörist işgal’in son bulması şartını ileri sürdü. Esad, seçim takviminin ancak terörizmin yenilgisinin ardından başlayabileceğini söyledi.

Suriye haber ajansı SANA’nın haberine göre Esad, ülkesindeki muhalif güçlerin Suriye’deki krize siyasi çözüm yönünde atılan adımların önünde temel bir engel oluşturduklarını vurgulayarak siyasi süreç için bir zaman belirlemenin faydası olmadığının altını çizdi.

Esad, "Bu takvim ancak terörizm yenilgiye uğratıldıktan sonra başlayabilir. Suriye'de birçok bölge teröristlerin kontrolündeyken siyasal olarak hiçbir şeyi başaramazsınız. Ondan sonra bir buçuk iki yıl geçiş için yeterli olacaktır" ifadelerini kullandı.

Esad Paris’teki saldırılar için ise savunmasız sivillerin sebepsiz yere hedef gösterilmesini dehşet verici olarak nitelendirirken, Suriyelilerin 5 yıldır böyle bir savaşın içinde olduğunu belirterek batının kendi ülkesindeki acıları duyumsamadığını da ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142