Bahçeşehir Koleji’nden bir ilk!

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, dün Şanlıurfa’da bulunan Bahçeşehir Koleji’ni ziyaret etti. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Essum Saatçı Aslan ve eşi İş Adamı Çetin Aslan tarafından ağırlanan Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejleri olarak Türkiye’de ilk kez ‘Güvenli Okul Projesi’ adlı bir projeyi başlatacaklarını belirtti.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, 2013 yılının Eylül ayında Karaköprü’de eğitim ve öğretim vermeye başlayan 34 derslikten oluşan  Bahçeşehir Koleji’ni ziyaret etti. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Essum Saatçı Aslan ve eşi İş Adamı Çetin Aslan ile kolej öğretmenleri tarafından kapıda karşılanan Enver Yücel, daha sonra kolejde yapılan çalışmaları inceledi.

Şanlıurfa’daki ziyaretiyle ilgili açıklamada bulunan Yücel, “Diyarbakır ve Şanlıurfa’da bulunan Bahçeşehir kolejlerini ziyaret etmek istedim. Çalışmaları yerinde görmek istedim. Arkadaşlarımızın velilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğretmenlerimizin bir arzuları, istekleri var mı? Bunları yerinde dinlemek, incelemek bunlara destek olmak için buradayım” dedi.

Şanlıurfa’da bulunan Bahçeşehir Kolejindeki öğrencileri velilerinin memnuniyetlerinin kendilerini mutlu ettiğini de belirten Yücel, “Onlara hem teşekkür edeceğiz hem de Şanlıurfa’da 21. YY becerilerini öğrencilere kazandırmak isteyen bu okulu, bölgede örnek bir okul olması için  daha da destek olacağımızı ifade ettik” dedi.

Yücel, Bahçeşehir Kolejleri olarak Türkiye’de ilk kez ‘Güvenli Okul Projesi’ adlı bir projeyi başlatacaklarını vurgulayarak, “Dünyanın çeşitli yerlerinde okulların okul sahaları, okul güvenliği ile ilgili bir konseptleri var. Bizde bunu bir yıldır çalıştık ve Türkiye’ye getirdik, Türkiye’de Bahçeşehir Kolejleri ile bu konsept gelişecek, inşallah önümüzdeki yıllarda da bütün Türkiye’de de gerek özel okullarda gerekse de devlet okulları olarak bunu kullanacaklarını düşünebiliyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142