Bir okul daha yapacaklar...

Bir okul daha yapacaklar...
banner206

Şanlıurfa Valiliği ve Necat Derneği arasında imzalanan protokolle Eyyübiye ilçesinde 16 derslikli ortaokul yaptırılacak. Böylece imzalanan protokolle Necat Derneğinin yaptıracağı okul sayısı yedi olurken Vali Abdullah Erin’in kurduğu ikili ilişkilerle yaptırılan okul sayısı da 22’ye yükseldi. 
Valilik toplantı salonunda düzenlenen törende protokol; Vali Abdullah Erin, Necat Hayır Derneği adına İbrahim Khalid Al-Bader, Said Yardım Derneğinden Muhatap Sorumlu olarak Mahmoud Alaouiss ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer tarafından imza altına alındı. 
İmzaların atılmasından önce heyete Şanlıurfa’daki Suriyelilere verilen eğitimle ilgili bilgi veren Vali Erin; “Şanlıurfa’daki Surilyelilere vereceğimiz eğitimle, barış gelince ülkelerine döndüklerinde Suriye’yi yeniden imar edebilmelerini bekliyoruz, tek amacımız budur” dedi. 
Hafta içinde Kuveytli hayır kurumarı tarafından yaptırılarak açılışı gerçekleştirilen okullardan da söz eden Vali Erin, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz okullarla inşallah Türkiye, Kuveyt, Suriye kardeşliğinin diğer tüm İslam alemine ve insanlığa örnek teşkil edecektir. Açılışını yaptığımız okullarda okuyan çocuklarımız hepimizin ortak geleceği ve ümmetin yetim evlatlarıdır. O yüzden biz Allah’ın verdiği gücü sonunda kadar o kardeşlerimizin onurunu, şerefini, haysiyetini korumak için kullanmaya, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 2011’den bu yana Kuveyt halkının, çok değerli Kuveyt Emirinin liderliğinde bu meseleye olan yaklaşımı ve destekleri için hem Şanlıurfalı kardeşlerimiz adına hem de burada yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. 
Protokolü yapılan okulun inşaatının Şanlıurfa’da en çok Suriyelinin yaşadığı Eyyübiye ilçesinde inşa edileceğini hatırlatan Vali Erin, “İnşallah kısa süre içerisinde bu okulunda yapımına başlayıp Suriyeli çocuklarımızın Şanlıurfalı çocuklarla birlikte eğitim almalarını sağlayacağız. Sizlerin de buradaki Suriyeliler için nasıl çaba gösterdiğinize bizler de şahitlik ettik, ahirette de Cenabı Allah’ın huzurunda şahitlik edeceğiz. Hepinize tek tek şükranlarımı iletiyorum” dedi. 
İyilik ve Sanayi Endüstrisi Derneği Genel Başkanı Faisal Alzamel ise; “Suriyelilere yönelik yaptığınız hizmetleri dünya üzerinde hiçbir devlet yapmadı. Avrupa ve Amerika’da göçmenlere yönelik çok muhalif sesler işitiyoruz, Türkiye’de ise böyle bir şey kesinlikle duymadık. Yardım güzel birşeydir ama insanlara güzel yaklaşmak daha önemlidir. Türkiye’nin yaptığı bu hayırlar yeni bir şey değil, Kuveytliler olarak daha önce de sizin bu yardımlarınızı gördük. Tarih de buna şahittir ki sizinle bizim aramızda güçlü bağlar var. Kuveyt Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında hem Cumhurbaşkanlığı seviyesinde hem halk seviyesinde hem de iş ortaklığı seviyesinde çok yüksek ilişkilerimiz bulunmakta. Son zamanlarda gördüğümüz yaşananlar gözlerimizin önündeki perdeyi kaldıracaktır ve bundan sonra inşallah dostumuzun Türkiye olduğunu görecekler ve düşmanlarımıza yenilmeyecekler. Şunu da ifade etmek istiyorum. Müslümanların şu anda en çok ihtiyaç duyduğu şey bir liderdir. Sizin Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan ta Çin’deki bir olayda dahi uçağına binip oradaki Müslümanların halini teftiş ederek liderliğini ortaya koyuyor. Hatta bizim Kuveyt Emirimiz sizin Cumhurbaşkanınıza doğrudan doğruya şunu söyledi. Ey kardeşim! Sen çok cesur bir adamsın ve biz de cesurları çok seviyoruz” ifadelerini kullandı. 
Açıklamaların ardından 16 derslikli okulun protokolü imzalanarak Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfa’daki Suriyelilere hayırlı olsun dileklerinde bulunularak yeni iş birliklerinin devam etmesi dilekleri dile getirildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
editör
editör - 2 yıl Önce

neden yorum yazamıyoruz hemen siliniyor

Yukarı doruklu Muhtarlığı
Yukarı doruklu Muhtarlığı - 2 yıl Önce

öğrencilerimiz konteyner de öğrenim yapıyorlar buyurun gelin bizim mahalleye okul yapın.

Sinan
Sinan - 2 yıl Önce

Gitmezler kardeşim gitmezler baş belası Suriyeliler

Sinan
Sinan - 2 yıl Önce

Gitmeyin ha yerlesin

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142