Darısı seneye birinciliğe olsun...

Darısı seneye birinciliğe olsun...
banner206

Şanlıurfa, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında kendi rekorunu kırarak Türkiye 2'ncisi oldu.

Ortaokul ve Lise Kademesindeki tüm okullarda yürütülen Tübitak 4006 Bilim Fuarlarına bu yıl Türkiye geneli 10.187 başvuru yapıldı ve bu okulların 857’si Şanlıurfa’dan. 

Covid 19 Salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiği zor günlerde normalleşmenin başlaması ile İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, ilk yüz yüze toplantısını TÜBİTAK ilçe Koordinatörleri ile yaparak Şanlıurfa’da TÜBİTAK 4006 seferberliği başlattı. Türkiye geneli başvurularda yaklaşık 10 projeden 1’i ilimizden gerçekleşmiş oldu.

Geçen yıl İstanbul ve Ankara’dan sonra kabul edilen proje sayısında Türkiye 3.sü olarak büyük başarı elde eden Şanlıurfa, bu yıl başarısının tesadüf olmadığını ispatladı ve kabul edilen 352 proje ile Ankara’yı geçerek İstanbul’dan sonra Türkiye’de 2. sırada yer aldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Şanlıurfa’mıza yakışan bu başarıda emeği geçen AR-GE Birimini, Tübitak İl-İlçe Koordinatörlerini, okullarda emek veren idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142