Haliliye'de okul başlayan öğrencilere yardım...

Haliliye'de okul başlayan öğrencilere yardım...
banner206

Haliliye Belediyesi yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine kırtasiye malzemesi yardımında bulundu. Maddi durumu olmayan ve tespitler sonucu yapılan kırtasiye desteği kapsamında yardım esnasında çekilen fotoğraflarda, öğrencilerin yüzleri gülücük emojileri ile kapatıldı. Duyarlılılık anlamında öğrencilerin zan altında kalmasını istemeyen Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Basın birimine böyle bir talimat verdiği öğrenildi. Bu durum ise kamuoyu tarafından doğru bir karar olarak değerlendirildi. 


Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında Haliliye Belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ilçede önceden tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.


Yardımlar ailelerin öğrenci sayına göre yapılırken, hazırlanan çanta ve kırtasiye malzemesi ilk, orta ve lise düzeyinde hazırlandı.


Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hazırlanan kırtasiye malzemelerini ailelerin herhangi bir güçlük çekmeden teslim alabilmeleri için adrese teslim uygulaması ile gerçekleştirdi.
Yapılan yardımdan dolayı memnuniyetlerini dile getiren öğrenci ve aileleri, Haliliye Belediyesi ve Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

yapılan yardımlar neye göre kime göre yapıldığı önemli muhtarlara yada başkasına sorularak değilde gerçekte ihtiyacı olanlar alsa çok daha güzel olur...

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142