Müdür İlci'den velilere çağrı...

.

Müdür İlci'den velilere çağrı...
banner206

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, bugün Şanlıurfa’da 614 Bin öğrencinin karne alacağını belirtti. Velilere uyarılarda bulunan Müdür İlci, “Karne sonucu ne olursa olsun; Her durumda çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onların bizim için çok önemli olduğunu vurgulamamız, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması açısından oldukça önemlidir” dedi.

 

RÖPORTAJ: UĞUR BUDAK

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ile yaptığımız röportajda; Şanlıurfa’da kaç öğrencinin karne alacağını, bu yıl kaç dersliğin bitirileceğini ve veliler ile öğrencilere ne mesaj vereceğini konuştuk. Şanlıurfa’da 614 Bin öğrencinin ve 60 Bin de Suriyeli öğrencinin karne alacağını vurgulayan Müdür İlci, 2 Bin 203 okulda görev yapan 28 Bin 550 öğretmenin de tatile gireceğini söyledi.

 

İşte Müdür İlci ile gerçekleştirdiğimiz röportaj;

Bu yıl kaç derslik yapılacak?

Şanlıurfa’da şuanda inşaatları devam eden okullarımız var. Toplamda yaklaşık 1000 derslikten oluşan bu okul inşaatları, bu eğitim ve öğretim yılının sonuna doğru bitecek. Bu okullarımız yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete girecektir.

 

Kaç FETÖ’cü okul Milli Eğitime devredildi?

Şanlıurfa’da Fetö Terör Örgütüne ait 16 özel okul Milli Eğitim Bakanlığına devredi. Şimdi bu okullarda çocuklarımız eğitim görüyor.

 

Bugün öğrenciler karne alacak, bununla ilgili mesajınız ne olacak?

Öğretmenlere mesaj

20 Ocak 2017 Cuma günü 2016–2017 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemi karnelerin dağıtılması ile sona erecektir.

Eğitimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen yönetici ve öğretmenlerimizi, çeşitli sıkıntılara rağmen, birinci dönemi başarı ile tamamlamanızdaki samimi gayretlerinizden dolayı sizleri kutluyorum.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tabii olarak öğrencilerimizin; millî, manevî ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirmiş bireyler olması ve milli iradenin, birlik ve beraberliğin, vatan sevgisinin genç nesillere anlatılmasında her türlü özveride bulunduklarına inandığım yönetici ve öğretmenlerimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

 

Velilere yönelik ne mesajınız olacak?

Şüphesiz çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onları topluma yararlı, fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı, kişilikli bireyler olarak yetiştirmek konusunda hepimize görevler düşmektedir.

Karne günü onların en önemli günlerinden biridir.

Başarılı öğrenciler mutluluklarını aileleri ile paylaşmak için büyük bir heyecan yaşarken, başarı gösteremeyenler büyük bir endişe ve üzüntü içindedirler. Unutmamak gerekir ki başarının tek göstergesi karnedeki notlar değildir. Hiçbir öğrenci başarısız sonuçlar almak, kötü bir karneye sahip olmak istemez. Bizim asıl hedefimiz iyi insanlar, Anne ve Babalarına hayırlı evlatlar ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle her durumda çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onların bizim için çok önemli olduğunu vurgulamamız, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. Eğer kötü bir karneyle karşılaştığınızı düşünüyor iseniz, öncelikle bunun nedenlerini iyi araştırmanız ve okullarımızda görevli rehber öğretmenlerimizden yardım almanızda fayda vardır. Unutmayalım ki anne babaları tarafından desteklenen, güvenli ve huzurlu bir aile ortamında yetişen çocuklar, başarısızlıklarını çok daha hızlı bir şekilde başarıya çevirip olumlu gelişmeler gösterirler. Tüm çocuklarımızın iyi bir tatili hak ettiğini unutmadan, buna yönelik doğru programlar yaparak öğrencilerimizin, sosyal kültürel sanatsal ve sportif faaliyetler ile uğraşan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak temel görevimiz olmalıdır.

 

Öğrencilere tavsiyeleriniz neler olacak?

Karne günü, öğrenciler için en heyecanlı günlerden birisidir. Birinci dönemle ilgili çalışmalarınızın karşılığını görerek büyük bir bölümünüz sevinç yaşarken, şüphesiz bazılarınız da yeterli başarıyı gösteremediğiniz için üzüleceksiniz. Ancak, üzülüp ümitsizliğe kapılmak yerine; öğretmenlerinizden ve velilerinizden destek alarak, iki haftalık dinlenme sürecini fırsat bilip eksikliklerinizi tamamlayarak, İkinci döneme iyi bir başlangıç yapabileceğinize inanıyorum.

Dinlenmeniz için ayrılan bu süreyi mümkün olduğu kadar dinlenerek, sosyal-kültürel ve sportif etkinliklere katılarak ve bol bol kitap okuyarak, bu arada varsa eksik derslerinizi tamamlamaya çalışarak geçirmeniz, İkinci dönemdeki başarınıza büyük katkı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimize, yönetici ve öğretmenlerimize, velilerimize sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142