Öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtıldı

 Öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtıldı
banner206

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Viranşehir İlçesindeki çeşitli okullarda görev yapan öğretmen ve öğrencilerine tabletlerini dağıttı.

 2013 yılında yapılan pilot çalışmalar doğrultusunda Şanlıurfa’da daha önce üç okulda dağıtımı yapılan tabletlerin ardından Viranşehir İlçesinde çeşitli okullarda görev yapan öğretmen ve öğrencilere toplam 191 adet tabletleri dağıtan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Fatih Projesini hayata geçirenlere, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese, teşekkür etti. 

Viranşehir Anadolu Lisesinde düzenlenen tablet dağıtım töreninde,  bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Bugün bilgi toplumu olma yolunda hızla ilerleyen bir ülkeden söz edebiliyorsak, FATİH projesinden, Fırsatları Artırma ve Teknolojileri İyileştirme hareketinden söz edebiliyorsak bu hedefi realize etmek noktasındaki gayret, çaba ve özveriye ve ciddi bir eğitim iradesine borçlu olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bugün, bu gelişmeye Viranşehir ilçemiz özelinde şahitlik ediyor olmaktan büyük mutluluk duymaktayım. FATİH Projesi ile çocuklarımız bilgi teknolojilerini eğitimde kullanmakta, fırsat eşitliği ilkesini en uzak mecralara kadar uygulanabiliyor olmakta, hem öğrencilerimiz ve hem de öğretmenlerimiz dünyadaki müfredatı ve gelişmeyi yakından takip ederek sisteme katılabilmektedirler. Bu proje ile eğitimde sınıf atlayacağız. Ve 5 yılın sonunda tüm ülkemizde sistem uygulanır olduğunda bu ülke 21. Yüzyıl ülkesi olma yolunda büyük merhaleleri de katetmiş olacaktır. 2023 vizyonu ile yarın, Cumhuriyetin 100. Yılında modern teknolojilere uygun ve çağa ayak uydurmuş genç beyinlerle karşılaşmak istiyoruz” dedi.

Fatih Projesi’ni, “Eğitimde teknolojiyi yakalamak adına önemli bir fırsat eşitliği” olarak gördüğünü dile getiren Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfü Kotan ise konuşmasına şöyle devam etti: “Devletimizin pek çok konuda sağlamış olduğu ilerlemelere paralel olarak sınıflara bu teknolojik imkânların girmesi öğretmen ve öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Devletimizin sağlamış olduğu bu imkânların daha iyi insan gücü ve insan kaynağına kavuşmamız açısından önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Yine Fatih Projesi kapsamında yarında Siverek Karacadağ Anadolu Lisesi öğretmenleri için gelen tablet bilgisayarların dağıtımı yapılacak.

Tabletlerin dağıtıldığı törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Viranşehir kaymakamı Muhammed Lütfü Kotan, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır,  Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatörleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tablet dağıtım törenin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci,  Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfü Kotan, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır ile birlikte yapımı devam eden okulları gezerek yetkilerden bilgi aldıktan sonra Şanlıurfa’ya döndü.   

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142