Örnek kampanya...

Örnek kampanya...
banner206
 OKULLARDA HZ. İBRAHİM PEYGAMBERİN ÖRNEK HAYATI ANLATILACAK 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hz. İbrahim Peygamberin örnek hayatı ve yaşamını anlatan kitap düzenlenen törenle okullara dağıtıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Çocuklarımıza kendi değer ve kültürümüzü anlatmamız bizim görevimiz" dedi.

Gençliğe ve eğitime her zaman destek olan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan 1 milyon kitap dağıtımı yaparken, anaokullarında kırtasiye seti ve sınavlara girecek olan öğrencilere deneme sınavları yapıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Hz. İbrahim'in hayatını anlatan 51 bin kitap dağıtımı yapıyor. Çocuklara Şanlıurfa'da yaşamış peygamberleri tanıtan ve yaşantılarından örnekler verildiği hikaye kitabı tarzında hazırlanan kitaplar okullarda dağıtılmak üzere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen törenle okul müdürlerine teslim edildi. Kitabın öğrencilerin anlayacağı şekilde hikayeleştirildiğini vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, "Hz. İbrahim ile ilgili bilimsel olarak üniversite ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde 3,4,5,6ıncı sınıfa kadar okunabilecek bir eser dağıtıyoruz. Bugünlerde bizim İbrahim Peygamberi tanımaya ihtiyacımız var. Hz. İbrahim'in dostluk, cömertlik ve onun değerlerine bizim ihtiyacımız var. Şehrimiz birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel programlara ev sahipliği yapıyor. Müthiş bir eser dağıtıyoruz. Çocuklarımızın rahatça okuyup anlayabileceği çizgi roman şeklinde Kütüphane Şube Müdürlüğümüzün hazırladığı bir eser" şeklinde konuştu. 

"ŞANLIURFA'DA YAŞAMIŞ DİĞER PEYGAMBERLERİN HAYATINI DA KİTAPLAŞTIRACAĞIZ"

Eğitimle ilgili her projeyi desteklediklerini söyleyen Başkan Çiftçi, "Biz kendi değerlerimizi, şehrimizi, kültürümüzü çocuklarımıza öğretmemiz lazım. Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak en güzel ve faydalı projeleri değerlendirerek hayata geçiriyoruz. Bir çocuk önce şehrini ve değerlerini tanımalı. Şehrini bilmiyorsa, değerlerini tanımıyorsa 12 bin yıllık şehirde şehrin kültürünü, değerini, müziğini, toplum değerlerini, inanç merkezlerini inşa eden peygamberlerini tanımıyorsa o zaman hepimizin evlerinde yabancı kültürle büyüyen bir nesil yetişecektir. Bunun önüne geçebilmek için bu projeyi her şekliyle destekliyoruz. Eyüp Peygamber'in hayatı üzerinde de çalışılıyor. Onun hayatını da böyle kitaplaştırmayı hedefliyoruz. Daha sonra Şanlıurfa'da kültür, müzik, mimari, arkeoloji çalışılacak. Böylece küçük yaşta Şanlıurfa'mızı çocuklarımıza tanıtmış olacağız" diye konuştu.  

Törene katılan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de, "Biz eğitimle ilgili temel meseleyi medeniyet ihlasında bulunma şansımız yok. Bu problemleri halletmeden bizim büyüyen, idealleri olan ufku geniş, büyük hayalleri olan bir nesil yetiştirmenin acısını yaşarız. Bu sorunun çözümüne biraz olsun katkı sunacağımız Büyükşehir Belediyesi'nin finansmanını sağladığı bir eseri dağıtacağız. Bu eser çocuklarımıza bizim tarihimizi, inancımızı ve değerlerimizi hikaye tadında anlatıyor. Şanlıurfa'da yaşamış diğer peygamberlerin, evliyaların da hayatlarını hikayeleştirmek hepimizin boynunun borcu. Bu vesile ile böyle güzel bir çalışma yaptıkları için Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederiz" dedi.

Ayrıca Hz. İbrahim hayatını anlatan kitap toplamda 51.500 adet tüm ilkokul öğrencilerine dağıtılacaktır.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142