Proje yoğun ilgi gördü...

Proje yoğun ilgi gördü...
banner206
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Coca-Cola Türkiye’nin katkılarıyla, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarına destek olmak amacıyla yürütülen ‘Kız Kardeşim Projesi’ kapsamında “Kadın Girişimciler ile İlham Buluşması” toplantısı 15 Kasım 2019 Cuma günü 13:30’da GAPTAEM Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Ticaret Borsası ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde organize edilen, iş dünyasının önde gelen kadın temsilcileri ile TOBB, Coca-Cola Türkiye ve Habitat yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen “Kız Kardeşim Projesi Kadın Girişimciler ile İlham Buluşması” etkinliğinin açılış konuşmacıları ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, TOBB Kadın Girişimciler Güneydoğu Bölge Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı oldu.
Buluşma kapsamında gerçekleştirilen proje ortakları panelinde, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Dairesi Başkanı Ozan Acar “Kız Kardeşim projesinde KGK Rolleri”, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Kız Kardeşim projesinde gelinen noktayı ve gelecek planlarını, Coca-Cola Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi Teknik İşler Direktörü Canan Kestane ise Coca-Cola olarak kadınların ekonomik olarak güçlenmesine destek olmak amacıyla tüm dünyada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı.
Kadın Girişimciler İlham Buluşması’nda Film Yapımcısı ve TÜRSAK Başkanı Elif Dağdeviren “Bu Filmin Başrolünde Sen Varsın” isimli konuşma yaptı. Buluşmada Prof.Dr. Feride Bahar Işın, Diyetisyen Elvan Odabaşı, Sezen Sungur Saral, Zeynep Tekinler ve Feride Candemir de Kadın Girişimcilerle ilgili ilham veren hikâyelerini katılımcılarla paylaştı.
Proje yıl sonuna kadar 9 bin kadına ulaşacak
2015 yılında hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi bugüne kadar 11 bini aşkın kadına ulaştı. Proje, Türkiye’de bugüne kadar 30 ilde 11 binden fazla kadının kendini geliştirerek toplum içinde daha aktif rol almasına destek oldu. Kadınların ekonomik kalkınmada etkin rol almalarının sağlanması, ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi-becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesinin amaçlandığı Kız Kardeşim Projesi ile 2019 yılında 9 bin kadına ulaşmak hedefleniyor. Kız Kardeşim projesi kapsamında Türkiye genelinde 30 ilde kadınlara dijital okuryazarlık, ebeveyn ve bilgi güvenliği, bireyler için finansal bilinç ve uygulamalı temel finans eğitimleri veriliyor. Yıl boyunca süren eğitimlerle kadınların kişisel mali kaynaklarını doğru yönetebilmeleri ve temel finansal hizmetleri tanımaları, girişimci ve girişimci adaylarının küçük ve orta ölçekli işletmelerde temel finansal operasyonlarını verimli yönetebilmeleri, dijital okuryazarlık ve internet güvenliği konularında farkındalıklarının artması ve internet kullanımındaki bilgi güvenliği donanımlarının güçlenmesi amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142