Title of a News Article

Sultanoğlu'na hayırlı olsun çiçeği: Siyah Çelenk!

Sultanoğlu'na hayırlı olsun çiçeği: Siyah Çelenk!
banner206
banner279

Karaman'da Ensar Vakfı ve KAİMDER'e ait yurtlarda 45 çocuk cinsel istimara maruz bırakıldığında Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olan ve hakkında soruşturma açılan Asım Sultanoğlu'nun Urfa'ya atanmasına tepkiler sürüyor. Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, Urfa'nın merkez Haliliye ilçesi Ertuğrulgazi Mahallesi’nde bulunan Urfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Açıklamaya platform birleşenlerinin yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP), Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) Urfa temsilcileri de katıldı.

'ATAMANIN İPTAL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ'

Açıklamada konuşan Urfa Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Kemal Yüksekkaya, kadın cinayetleri, taciz ve çocuk istismarının normalleştirilmeye çalışıldığını dile getirdi. "Çocuklara yönelik cinsel istismar davasında adı geçen Sultanoğlu’nun Bursa ve Kahramanmaraş illerine İl milli Eğitim Müdürü olmasına dair haberler de basına düşmüş, fakat gelen tepkiler üzerine bu atamalar iptal edilmiştir" diyen Yüksekkaya, devamında şunları söyledi:

"İstismar suçlusu vakıfları savunan ve görevde ağır ihmali bulunan bir kamu görevlisi olan Asım Sultanoğlu’nun böylesi ağır bir suç karşısında hala göreve devam etmesinin hukuki gerekçesi nedir? Daha önce Bursa ve Maraş’a İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmak istenen Asım Sultanoğlu’nun atamasından neden vazgeçilmiştir? İki ile yapılan atamalar iptal edilmesine rağmen hangi gerekçe ile Urfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmıştır? İlimize yapılan atamayı doğru bulmuyoruz ve platform olarak derhal iptal edilmesini istiyoruz."

'URFA BİRİLERİNİN ISLAH ALANI DEĞİL'

HDP Urfa İl Eş Başkanı Ahmet Atış ise “Urfa, birilerinin ıslah alanı değildir. Bu kadar çirkefliğe bulaşmış, taciz ve tecavüz olaylarına göz yummuş bir zihniyetin Urfa'ya atanmasını kınıyoruz. Bizim çocuklarımızın bu saatten sonra can güvenliği yoktur. Bu atamayı bir an önce durdurun” dedi.

Platform üyeleri, açıklamaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktı. kaynak: artıgerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142